Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už rinkėjų balsų pirkimą nuteistos uteniškės Antoneta Surgailienė ir Renata Mažylė

Rinkimai Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: net Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga prisidėjo prie to, kad praėję Savivaldybių rinkimai vyko neskaidriai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Utenos rajono apylinkės teismas nubaudė piniginėmis baudomis dvi Utenos gyventojas, per šiemet vykusius savivaldos rinkimus siūliusioms rinkėjams piniginį atlygį, kad balsuotų už jų nurodytą partiją ir kandidatą. Kadangi abi kaltinamosios pripažino savo kaltę, Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro Ričardo Juozainio pasiūlymu, procesas užbaigtas greičiau – teismo baudžiamuoju įsakymu, nenagrinėjus bylos teisme įprastine tvarka.

Utenoje gyvenančias 40 metų Antonetą Surgailienę ir 35 metų Renatą Mažylę teismas pripažino kaltomis dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise (LR baudžiamojo kodekso 172 straipsnio 1 d.). Abiem moterims baudžiamuoju įsakymu skirta po 10 MGL dydžio (376 eurų) dydžio baudą, kurią jos privalo sumokėti per 4 mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos.

A.Surgailienė prieš Savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimus pažįstamos R.Mažylės paprašė surasti žmonių, galinčių balsuoti už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą, kurios narė pati yra. R.Mažylės prikalbino už 5 eurus parsiduoti savo giminaičius – pusseserę ir jos sutuoktinį.

Nustatyta, kad A.Surgailienė prieš šiemet vykusius Savivaldybių tarybų narių ir merų rinkimus pažįstamos R.Mažylės paprašė surasti žmonių, galinčių balsuoti už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą, kurios narė pati yra.

R.Mažylė kovo 1 dieną vykusių rinkimų metu balsuoti už minėtą politinį judėjimą prikalbino savo giminaičius – pusseserę ir jos sutuoktinį. Kartu su jais balsuoti už nurodytą partijos sąrašą ir konkretų kandidatą sutiko ir pastarųjų kaimynas. R.Mažylė jiems už balsavimą pasiūlė nupirkti alkoholio butelį, tačiau vėliau susitarė, kad šie rinkėjai gaus po 5 eurus.

Apie tai uteniškė pranešė A.Surgailienei. Ši moteris trejetą rinkėjų savo automobiliu nuvežė į rinkimų apylinkę, davė jiems rinkimų biuletenio pavyzdį, kuriame buvo parodyta, kad reikia balsuoti už 13-uoju numeriu pažymėtą partiją ir jos kandidatų sąraše 3-iuoju numeriu įrašytą vyriškį.

Kai visi trys uteniškiai iš rinkimų apylinkės grįžo atgal į automobilį, A.Surgailienė kartu su jais važiavo pasiimti pinigų iš bankomato, norėdama atsiskaityti, tačiau buvo sulaikyta policijos pareigūnų, sulaukusių pranešimo apie galimą rinkėjų balsų pirkimą.

Ikiteisminio tyrimo metu A.Surgailienė ir R.Mažylė pripažino savo kaltę ir sutiko su Panevėžio apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroro Ričardo Juozainio sprendimu užbaigti procesą balandžio 3 d. teismo baudžiamuoju įsakymu. 

„Ši nusikalstama veika buvo išaiškinta pastabių uteniškių dėka. Gerai, kad žmonės ne tik patys sąžiningai atlieka pilietinę pareigą – per rinkimus eina balsuoti, tačiau ir praneša teisėsaugos pareigūnams apie galimai nesąžiningo balsavimo atvejus“, – ikiteisminį tyrimą kontroliavęs prokuroras R.Juozainis cituojamas Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Rasos Stundžienės ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min