Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už seksualinę prievartą prieš pacientę nuteistų medikų gynyba: greitajai važiuojant per duobes grupinis išžaginimas neįmanomas!

Janas Andžejus Borkovskis teisme
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Janas Andžejus Borkovskis teisme
Šaltinis: 15min
0
A A

Prokuratūra reikalauja žymiai griežčiau bausti medikus Kęstutį Stasaitį ir Janą Andžejų Borkovskį, nuteistus už 18-metės vilnietės išžaginimą greitosios pagalbos automobilyje. Savo ruožtu felčeris K.Stasaitis aukštesnės instancijos teisme reikalauja jį visiškai išteisinti, o kaltę iš dalies pripažįstantis vairuotojas J.A.Borkovskis – sušvelninti skirtą bausmę.

Vilniaus apygardos teismas antradienį pradėjo nagrinėti apeliacinį skundą rezonansinėje baudžiamojoje byloje, kurioje greitosios pagalbos felčeris 36 metų K.Stasaitis nuteistas praleisti už grotų septynerius, o pacientės išnaudojimo neneigęs 62 metų J.A.Borkovskis – pusšeštų metų.

Bylą kuruojantis prokuroras Rolandas Jurkevičius reikalauja griežtinti K.Stasaičio bausmę iki 11 metų nelaisvės, o vairuotojui J.A.Borkovskiui skirti mažiausiai 8-erius.

Savo ruožtu nuteistųjų ir jų advokatų tikslai apeliaciniame procese – kardinaliai priešinti.

Vienas esminių momentų – kaltinamieji prieštarauja, kad nusikaltimas būtų kvalifikuojamas kaip išžaginimas bendrininkų grupėje.

Žodžiai „Dabar tavo eilė“ arba „Dabar jūsų eilė“, kaip bandoma aiškinti felčerio vardu teismui pateiktame skunde, medicinos įstaigose yra sakomi pacientams laukiant prie gydytojų kabinetų, todėl nukentėjusi mergina šią frazę esą galėjo įsidėmėti nebūtinai grupinio žaginimo aplinkybėmis.

Bylos duomenimis, pirmasis 18-metę žagino felčeris K.Stasaitis, o tuo metu J.A.Borkovskis sukiojo „Mercedes-Benz“ vairą. Vėliau vyrai susikeitė vietomis: felčeris sėdo vairuoti, o vairuotojas puolė smagintis su bejėge auka.

Nuteistųjų gynėjai aiškina, kad kelionė nuo incidento vietos, kur susižalojo mergina, iki ligoninės lemtingą naktį truko vos 7 minutes.

Advokatai bando teisėjus įtikinti, kad skubančiam greitosios pagalbos automobiliui važiuojant duobėtomis Vilniaus gatvėmis, darant staigius posūkius, grupinis išžaginimas apskritai nėra įmanomas. „Borkovskis nebūtų galėjęs atlikti išžaginimo tuo pačiu metu vairuodamas automobilį“, – tikinama skunde.

Felčerį K.Stasaitį prašoma visiškai išteisinti, o vairuotoją J.A.Borkovskį siūloma teisti tik pagal Baudžiamojo kodekso 149 straipsnio 1-ąją, bet ne 2-ąją dalį – pastaroji reglamentuoja bendrininkų įvykdytą nusikaltimą. Be to, prašoma kaip atsakomybę lengvinančias aplinkybes vertinti tai, kad J.A.Borkovskis nuo pat pradžių iš esmės pripažino kaltę, iš dalies jau atlygino nukentėjusiosios patirtą žalą, išžagintos pacientės teisme netgi atsiprašė.

Savo ruožtu prokuroras R.Jurkevičius teigia, kad švelnų nuosprendį paskelbęs pirmosios instancijos teismas neatsižvelgė į padarytos nusikalstamos veikos pavojingumą ir padarinius.

Pasak R.Jurkevičiaus, jauna susižeidusi vilnietė, atvykus greitosios ekipažui, „vietoj lauktos pagalbos buvo ciniškai išžaginta“.

„Jausdamiesi visiškai nebaudžiami, savo sėklas suleido į nukentėjusiosios lytinius organus“, – prokuroro vertinimu, tokiu elgesiu žagintojai ne tik siekė demonstruoti savo viršenybę prieš nukentėjusiąją, bet ir visiškai nesirūpino galimomis savo poelgio fizinėmis bei psichinėmis pasekmėmis aukai.

Nusikaltimas, kuris įvykdytas prieš nukentėjusiąją, anot R.Jurkevičius, apskritai pakerta visuomenės pasitikėjimą greitosios pagalbos tarnyba, nes medikai pacientę žagino tarnybos metu.

Bylą nagrinėjanti Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija nutarė atlikti šioje byloje įrodymų tyrimą. Teismas atmetė nuteistųjų gynybos prašymą atlikti kompleksinę teismo medicinos ekspertizę, tačiau pritarė siūlymams apklausti posėdžio metu nukentėjusiąją, taip pat leisti K.Stasaičio advokatui peržiūrėti vaikų pornografijos failus, rastus felčerio telefone.

Bylos nagrinėjimas bus tęsiamas balandį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min