Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už seksualinius nusikaltimus nuteistas Arturas Vasilevskis prašo švelnesnės bausmės

Arturas Vasilevskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Arturas Vasilevskis
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį nusprendė, kad už seksualinius nusikaltimus nuteisto vilniečio Arturo Vasilevskio prašymas dėl švelnesnės bausmės bus svarstomas, nors jis ir pavėlavo jį pateikti.

Laiku, tai yra per 20 dienų terminą, nuosprendį buvo apskundusi tik Vilniaus apygardos prokuratūra.

A.Vasilevskis buvo parašęs tik atsikirtimus į prokuroro skundą. Vėliau nuteistasis nusprendė, kad to neužtenka, ir pats parašė skundą teismui dėl nuosprendžio.

Atsikirtimuose A.Vasilevskis teigia, kad jam skirta per griežta bausmė ir prašo ją sušvelninti.

Ketvirtadienį, lydimas konvojaus pareigūnų, vilnietis buvo atvestas į teismo posėdį. Vedamas teismo koridoriais, jis visą laiką slėpė veidą.

Bylą teismas nagrinės už uždarų durų, nes ji susijusi su seksualiniais nusikaltimais, o tarp nukentėjusiųjų buvo ir nepilnamečių. A.Vasilevskis yra nelaisvėje nuo tada, kai buvo įtartas nusikaltimais.

Vilniaus pedagoginio universiteto studentui teismo rugsėjo 30 dieną paskelbtu Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu skirta devynerių metų laisvės atėmimo bausmė. Jis nukentėjusiosioms turės sumokėti 115 tūkst. litų.

Tuo metu prokuratūra mano, kad vilniečiui už šešių merginų užpuolimą ir seksualinį prievartavimą turi būti skirta griežtesnė – 13 metų ir 9 mėnesių – bausmė. Šią bausmę valstybės kaltintojas prašė skirti nagrinėjant bylą pirmos instancijos teisme.

Kaltintojas mano, kad nukentėjusioms turi būti priteista didesnė neturtinė žala. Dviem merginoms turi būti priteista po 100 tūkst., trims – po 50 tūkst., o vienai – 20 tūkst. litų.

Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad 2010-ųjų gegužę–rugsėjį A.Vasilevskis seksualiai prievartavo (oraliniu būdu) keturias 13–17 metų mergaites ir dvi 19 bei 20 metų merginas. Visi nusikaltimai padaryti Vilniaus mieste: miškeliuose, Pasakų parke Lazdynuose arba automobilyje.

Pats A.Vasilevskis tiksliai neatsimena, kada pradėjo daryti nusikaltimus, tačiau spėja, kad pirmąjį užpuolimą įvykdė būdamas 16-os metų. Pareigūnai įtaria, kad daugiau panašių nusikaltimų jis galėjo padaryti Vilniaus mieste ir Lentvario apylinkėse.

Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos ekspertai nusprendė, kad jaunuolis gali atsakyti už savo veiksmus.

Visos nukentėjusiosios šioje baudžiamojoje byloje pateikė civilinius ieškinius nuo 20 iki 150 tūkst. litų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min