2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Už sieros rūgštimi apipiltą žmoną alytiškis pataisos namuose praleis 10 metų

Kauno apygardos teismas antradienį paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį 49-erių Alytaus gyventojui Gintautui Banevičiui, kaltintam pasikėsinimu į žmonos gyvybę. Prieš keletą metų jis be jokios priežasties apipylė sutuoktinę sieros rūgštimi.
Antrankiai
Antrankiai / AFP/Scanpix nuotr.

Kaip informuoja Kauno apygardos teismas, G.Banevičius buvo kaltinamas tuo, kad 2013 metų gegužę Alytuje, turėdamas tikslą nužudyti savo sutuoktinę, apgaulės būdu – duodamas jai atsigerti puodelį su sieros rūgštimi ir teigdamas, jog tai mineralinis vanduo, siekė įtikinti ją išgerti pavojingos gyvybei cheminės medžiagos – sieros rūgšties, o moteriai atsisakius imti puodelį ir gerti, tyčia išpylė skystį ant jos kūno.

Tęsdamas nusikalstamą veiką, iš nugaros rankomis ją apkabino ir rankoje laikydamas peilį kėsinosi durti į krūtinę, dėl ko sutuoktinė priešindamasi pagriebė už peilio geležtės ir persipjovė pirštą. G.Banevičius nusikaltimo nebaigė, nes nukentėjusioji intensyviai gynėsi ir priešinosi.

Kaltinamasis pripažino padaręs nusikaltimą, tačiau nepripažino norėjęs sutuoktinę nužudyti. Vyras teigė nežinojęs apie tai, koks skystis yra butelyje, teigia galvojęs, kad vanduo.

Bylos nagrinėjimo metu kaltinamasis nebuvo suimtas, nes, pasak ekspertų vertinimų, jo žmonos patirti sužalojimai yra nesunkūs. Gana keistas sprendimas, nes moteris gydosi iki šiol: jai atliktos kelios plastinės operacijos.

Teismas, ištyręs byloje esančius duomenis, atsižvelgdamas į kaltinamojo, nukentėjusiosios, liudytojų parodymus, specialistų išvadas, į tai, kad G.Banevičius veikė siekdamas atimti gyvybę, suvokdamas keliamą grėsmę, pavojų sutuoktinės gyvybei ir sveikatai, kad nors nusikalstama veika ir nutrūko pasikėsinimo stadijoje, tačiau sukeltos sunkios pasekmės, taip pat į kaltinamąjį charakterizuojančią medžiagą, nusprendė jį pripažinti kaltu ir skyrė laisvės atėmimo bausmę dešimčiai metų.

Iš nuteistojo Valstybinei ligonių kasai priteista 2838,88 euro už nukentėjusiosios gydymą, o nukentėjusiajai priteista 3353 eurai turtinei ir 30 000 eurų neturtine žalai atlyginti.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant per Kauno apygardos teismą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min