Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už sugyventinės pažadą išvykti į užsienį – perrėžta gerklė ir prievartavimas

Peilis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Peilis
Šaltinis: 15min
0
A A

Už pasikėsinimą atimti gyvybę, išžaginimą ir grasinimą nužudyti Panevėžio rajone gyvenęs 47 metų S.Ž. netrukus bus teisiamas – Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokuroras Romualdas Valiulis šią nusikaltimų žmogaus gyvybei, seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti apygardos teismui.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, prieš penkerius metus S.Ž., iš Radviliškio rajono Beinoravos kaimo atsikėlęs gyventi į Panevėžio rajoną, rado gyvenimo draugę Sujetų kaime.

Sausio 13 d. vakare S.Ž., supykęs, kad sugyventinė pažadėjo išvažiuoti į užsienį padėti ten gyvenančiai dukrai auginti vaiką ir po ketverių bendro gyvenimo metų jam teks išsikraustyti iš namų, lovoje gulėjusiai moteriai peiliu perrėžęs kaklą ir ranką, pasikėsino ją nužudyti.

Visą tą naktį iki pat kitos dienos ryto moteris buvo mušama, spardoma ir net žaginama. Smurtavęs sugyventinis neleido jai išeiti iš namų, pats sunkiai sužalotai moteriai irgi nekvietė medikų. Kai moteris, tikėdamasi sulaukti kaimynų pagalbos, pamėgino ištrūkti į kiemą, pasivijęs vėl partempė ją į trobą ir sumušė. Tik ryte, kai kankintojas išėjo iš namų ieškoti cigarečių, sunkiai sužalota moteris išdrįso nueiti pas kaimynę ir buvo išgabenta į ligoninę.

Sausio pabaigoje V.Ž. padarė naują nusikalstamą veiką – ankstų rytą veržėsi į buvusios gyvenimo draugės namus Sujetų kaime ir grasino nužudyti per namo virtuvės langą žiūrėjusią jos dukrą ir ją pačią.

„Sunkiai sužalojęs gyvenimo draugę ir pasikėsinęs ją nužudyti kaltinamasis baudžiamosios atsakomybės sulauks kaip už siekimą nužudyti artimą šeimos narį, nes padaryta veika siekiant atimti žmogaus gyvybę prilyginama baigtiniam labai sunkiam nusikaltimui. Kaltinamasis padarė ir dar kelias nusikalstamas veikas, tarp jų – fiziniu smurtu palaužęs negalėjusią pasipriešinti auką ir pasinaudojęs bejėgiška būkle lytiškai santykiavo prieš jos valią, vėliau dar kartą grasino nužudyti sugyventinės dukrą ir ją pačią. Dėl prieš tai įvykdytų grasintojo smurtinių veiksmų sugyventinės atžvilgiu buvo realus pagrindas manyti, kad toks grasinimas gali būti įvykdytas“, – teigia Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Romualdas Valiulis.

Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus tyrėjai, tyrimą kontroliavo, organizavo ir jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorai.

Įtariamajam padarius naują nusikalstamą veiką anksčiau paskirtos kardomosios priemonės – dokumento paėmimas, įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti pakeistos į suėmimą.

Įstatymas už pasikėsinimą nužudyti artimą šeimos narį ar jo nužudymą numato laisvės atėmimo bausmę nuo 8 iki 20 metų arba iki gyvos galvos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min