Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už Šv. Marijos statulos „papuošimą“ motociklininko šalmu jaunuoliai sulauks baudžiamosios atsakomybės

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Suvainiškio miestelio Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios šventoriuje nederamai pasielgusiai grupei jaunuolių teks atsakyti baudžiamąja tvarka – Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokurorai netrukus prašys teismo juos nubausti dėl pademonstruotos nepagarbos aplinkai ir viešosios tvarkos pažeidimo.

„Didelį krašto gyventojų pasipiktinimą sukėlęs incidentas dėl grupės jaunuolių įžūlių veiksmų viešoje vietoje – bažnyčios šventoriuje pademonstruotos nepagarbos Šv. Marijos statulai įžeidė kaimo bendruomenės ir tikinčiųjų jausmus, parodė, kad kai kurie jauni žmonės negerbia tėvų ir senelių etinių nuostatų, linksmindamiesi nejaučia saiko ir takto, kur ir kaip derėtų elgtis“, – teigia ikiteisminį tyrimą kontroliuojantis Rokiškio rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Renaldas Žalys.

Prokuroras Renaldas Žalys primena, kad mūsų šalies įstatymai numato baudžiamąją atsakomybę tiems, kas viešoje vietoje patyčiomis ar įžūliais veiksmais demonstruoja nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai, sutrikdo visuomenės rimtį ir tvarką. Praėjusios savaitės pabaigoje – spalio 29 d. Suvainiškio miestelio centre penki jaunuoliai Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios šventoriuje ant Šv. Marijos statulos uždėjo motociklininko šalmą ir fotografavosi linksmindamiesi bei džiaugdamiesi savo netinkamu išradingumu. Toks jaunuolių elgesys papiktino kaimo bendruomenę, buvo pranešta pareigūnams.

Ikiteisminį tyrimą atliekantys Rokiškio rajono policijos komisariato pareigūnai nustatė ir apklausė įtariamuosius, tarp kurių – 20-23 metų jaunuoliai, gimę ar augę Suvainiškyje, tačiau dabar gyvenantys kitur. Įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti. Už viešosios tvarkos pažeidimus – įžūliais veiksmais, grasinimais, patyčiomis ar vandališkais veiksmais pademonstruotą nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai, visuomenės rimties ir tvarkos sutrikdymą baudžiama viešaisiais darbais, bauda, laisvės apribojimu, areštu ar laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min