TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už tariamai į ES išvežtus vaisius Kauno bendrovė bandė nusukti beveik 80 tūkst. Lt mokesčių

Braškės.
„Scanpix“ nuotr. / Braškės.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), atlikusi patikrinimą uždaroje akcinėje bendrovėje, nustatė, kad mokesčių mokėtojas nemokėjo pardavimo PVM už vaisius, uogas bei daržoves, kurias tariamai išvežė į Bulgarijos bei Latvijos įmones. Pagrindžiančių dokumentais įrodymų, jog prekės už beveik 300 tūkst. Lt išgabentos iš Lietuvos, bendrovė neturėjo.

Kauno AVMI, įgyvendindama projektą „Vaisių ir daržovių prekyba“, atliko patikrinimą uždaroje akcinėje bendrovėje (toliau – UAB) ir nustatė, kad mokesčių mokėtojas nemokėjo pardavimo PVM už obuolius, braškes, morkas, svogūnus ir kitas daržoves, kurias tariamai išvežė į Bulgarijos bei Latvijos įmones. Pagrindžiančių dokumentais įrodymų, jog prekės už beveik 300 tūkst. Lt išgabentos iš Lietuvos, bendrovė neturėjo.

Kauno AVMI bendrovės veiklą tikrino už 2008m. trijų mėnesių laikotarpį. Patikrinimo metu išsiaiškinta, kad įmonė, kuri vertėsi vaisių, uogų ir daržovių didmenine prekyba, nesumokėjo pridėtinės vertės mokesčio pardavimo (toliau – PVM), kadangi taikė „0“ tarifą prekėms, kurioms neturėjo įrodymų, kad jos buvo išgabentos iš Lietuvos. Už pardavimo PVM nesumokėjimą, bendrovei neturėjusiai vaisių, uogų bei daržovių išvežimą iš Lietuvos patvirtinančių dokumentų, papildomai priskaičiuota sumokėti į valstybės biudžetą beveik 80 tūkst. Lt mokesčių, delspinigių ir baudų.

„Jeigu mokėtojas nemoka pardavimo PVM (pritaiko „0“ proc. tarifą) prekėms tiekiamoms į kitą Europos Sąjungos (toliau – ES) valstybę, tai jis privalo mokesčių administratoriui pateikti įrodymus, kad produkcija yra išvežta iš šalies teritorijos. Tais atvejais, kai prekių gavėjas užsienyje  PVM mokėtojas – ir įrodymus, kad jis ten yra registruotas PVM mokėtoju. Šiuo atveju, minėta bendrovė prekių išvežimą iš Lietuvos grindė PVM sąskaitomis faktūromis. Bet šie dokumentai tik patvirtino faktą, jog prekės yra parduotos, tačiau neįrodė, kad jos išvežtos į ES,“– aiškina Kauno AVMI viršininkas Gintautas Muznikas.

Patikrinimo metu UAB nepateikė prekių pirkimo – pardavimo sutarčių su Bulgarijos ir Latvijos pirkėjais, prekių užsakymų ar kitos korespondencijos. Neturėjo ir prekių pakavimo, jų draudimo, apmokėjimo dokumentų bei pirkėjų patvirtinimų, kad prekes jie yra gavę. Bendrovės pateikti krovinio vežimo dokumentai (CMR), kurie yra vienas iš pagrindinių prekių išgabenimo iš šalies teritorijos įrodymų, buvo neišsamūs, užpildyti nepakankamai rūpestingai, o atskiriems tiekimams jų išvis nebuvo.

Be to, bendrovė mokesčių inspekcijai nepateikė užsienio įmonių atstovų įgaliojimų kopijų, todėl nebuvo galimybės nustatyti ne tik kas pasirašė dokumentus, bet ir ar juos pasirašę asmenys turėjo teisę atstovauti užsienio įmonėms. Be jau išvardintų trūkumų, reikalavimų neatitiko ir kai kurie kiti dokumentai: nenustatyti prekių vežėjai, nenurodyta krovinius gabenusių automobilių markės, vairuotojų pavardės, krovinių gavimo laikas, prekių gavėjų pavadinimai, prekių iškrovimo vietos, jų kiekiai ir kt.

„Įvertinus patikrinimui pateiktus dokumentus ir surinktą informaciją negalima teigti, jog mokėtojas žinodamas, kad jam teks įrodyti prekių išvežimo iš Lietuvos faktą, ėmėsi visų būtinų priemonių ir elgėsi sąžiningai nemokėdamas pardavimo PVM, t.y. taikydamas „0“proc. tarifą,“– sakė AVMI viršininkas.

Kauno AVMI primena, kad apie pastebėtus mokestinius pažeidimus galima pranešti Mokesčių inspekcijos pasitikėjimo telefonu 1882, užpildžius anketą interneto svetainėje www.vmi.lt ar apsilankius savo gyvenamosios vietos mokesčių inspekcijoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min