Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už vaikžudystę įkalintai Jonaitienei užgeso viltis (atnaujinta 10.55 val.)

A.Bružaitė-Jonaitienė
„Scanpix“ nuotr. / A.Bružaitė-Jonaitienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos apeliacinis teismas (LAT) penktadienį nepatenkino iki gyvos galvos nuteistos Almos Bružaitės (Jonaitienės) prašymo atnaujinti tyrimą dėl jos dviejų berniukų nužudymo.

LAT nagrinėjo A.Bružaitės (Jonaitienės) prašymą atnaujinti visą šalį sukrėtusio nusikaltimo, už kurį moteriai buvo skirtas įkalinimas iki gyvos galvos, tyrimą.

Nuteistoji teismui aiškino, kad nusikaltimą įvykdė ne ji, o kitas artimas asmuo. Ji neva tik prisiėmė svetimą kaltę ir padėjo paslėpti nužudytų sūnų kūnus.

Prokurorai neįžvelgė, kad naujai paaiškėjusios aplinkybės įrodytų A.Bružaitės nekaltumą, todėl, LAT įsitikinumu, prokuratūra buvo teisi neatnaujindama tyrimo.

LAT teisėja 55 metų Elena Vainienė šią A.Bružaitei nepalankią nutartį šiandien kažkodėl skaitė labai susijaudinusi, nors paprastai atrodo dirbanti šaltakraujiškai.

„Teismas išanalizavo proceso šalių argumentus ir įvertino aplinkybes, kurias naujai nurodė Bružaitė ir jos gynėja. Ir nustatė, kad jos yra nepakankamos procesui atnaujinti“, – po posėdžio žurnalistams esmę pakartojo prokuroras Saulius Verseckas.

Šiandieninė LAT nutartis neskundžiama, todėl ieškoti teisybės Lietuvoje A.Bružaitei praktiškai neliko galimybių.

Naujos aplinkybės, kurias minėjo A.Bružaitė, iki šiol buvo slepiamos kaip galimo būsimo ikiteisminio tyrimo duomenys. Paklaustas, galbūt jau būtų galima jas paviešinti, prokuroras atsakė taip: „Šio proceso paviešinimo klausimą spręs teismas.“

Vis dėlto tenka pripažinti, kad neatsakytų klausimų šioje istorijoje lieka. Pavyzdžiui, kodėl tyrėjams tiko A.Bružaitės prisipažinimas, kad abu vaikus ji esą pasmaugė ta pačia virve, nors ekspertai pateikė duomenis apie dvi skirtingo storio smaugvirves. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min