2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Už vairavimą apsvaigus jau turėjęs kalėti vyras vėl sėdo prie vairo girtas ir įkliuvo Molėtų rajone

Vairuotojo pažymėjimo niekada gyvenime neturėjęs Romas Kolosovas per 3 metus sugebėjo užsidirbti 6 teistumus dėl to, kad sėdo prie vairo neblaivus. Paskutinį kartą vairuodamas girtas jis įkliuvo birželio 24-ąją, nors tuo metu vyras turėjo sėdėti už grotų. Taip nutiko, nes aplaidžiai dirbę Utenos pareigūnai laiku neįvykdė pavedimo sulaikyti ir pristatyti vyrą į įkalinimo įstaigą.
Įvykio vietoje
Girtas vairuotojas / Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr.

Nuo 2017 metų Lietuvoje įsigaliojo baudžiamoji atsakomybė už vairavimą išgėrus.

Taip siekta pažaboti girtus vairuotojus, tačiau R.Kolosovo laisvės atėmimas nė kiek negąsdino.

Iš pradžių vyrą teismas baudė arešto bausmėmis, pirmą kartą girtas prie vairo įkliuvęs vyras už grotų prabuvo 26 dienas, vėliau dukart į areštinę buvo pasiųstas 40 parų, o galiausiai ten buvo įkalintas 2 mėnesiams. Tačiau šios bausmės jokio poveikio nepadarė.

Sučiupo pilietiškas gyventojas

Šių metų balandžio 4-osios vakarą R.Kolosovas eilinį kartą vairavo girtas, nors vos prieš 3 mėnesius buvo paleistas iš areštinės už tokj patį nusikaltimą.

Keistai manevruojantį „Peugeot 206“, kelyje Vilnius–Utena, pastebėjo pilietiškas gyventojas. Jis pranešė tarnyboms apie galbūt girtą vairuotoją ir sekė automobilį iki tol, kol šis nuvažiavo į griovį.

Atvykę pareigūnai rado automobilį pievoje, o jo vairuotojui R.Kolosovui nustatytas 2,90 prom. girtumas.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Asociatyvi iliustracija
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Asociatyvi iliustracija

„Nusipirkau „Peugeot“ už 100 eurų, planavau jį išardyti ir parduoti dalimis. Vieną vakarą su tėvu gėrėm ir nusprendėm pasivažinėti“, – vėliau teisme aiškino R.Kolosovas.

Jo bylą nagrinėjusi Utenos apylinkės teismo teisėja Roma Rimkienė šįkart buvo griežta.

„Įvertinus, kad skiriamos arešto bausmės nebuvo efektyvios, jokių išvadų iš teistumų jis nepadarė, toliau piktnaudžiauja alkoholiu ir būdamas neblaivus praranda elgesio kontrolę, jam skirtina laisvės atėmimo bausmė“, – gegužės 25-ąją nusprendė teisėja ir pasiuntė R.Kolosovą į pataisos namus pusmečiui.

Vairavo girtas, nors turėjo kalėti

Įsiteisėjus nuosprendžiui, birželio 17-ąją Utenos apskrities policijai nusiųstas patvarkymas vyrą nedelsiant sulaikyti ir pristatyti į įkalinimo įstaigą.

Tačiau po savaitės nuo tada, kai R.Kolosovas jau turėjo būti už grotų, jis Šareikiškių kaime sustabdytas vairuojantis automobilį. Į alkoholio matuoklį tąkart jis įpūtė 3,10 prom.

Šįkart teismas vyrui skyrė maksimalią įstatyme numatytą bausmę – 1 metus laisvės atėmimo.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Asociatyvi iliustracija
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Asociatyvi iliustracija

Tačiau nuosprendyje teisėjas Liudvikas Myško kritikos pažėrė ir aplaidžiai dirbusiems policijos pareigūnams.

„Jeigu būtų laiku įvykdytas nuosprendis, tai ši nusikalstama veika būtų užkardyta. Toks Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato neveikimas tik laimingo atsitiktinumo dėka neiššaukė kitų sunkių pasekmių“, – rašoma nuosprendyje.

Teisėjas šiuo nuosprendžiu ne tik pasiuntė girtą vairuotoją už grotų, bet ir įpareigojo prokuratūrą atlikti tarnybinį patikrinimą dėl netinkamo Utenos pareigūnų darbo.

Girtų vairuotojų nemažėja

Nors prieš 3 metus ženkliai sugriežtinta atsakomybė tiems, kurie vairuoja neblaivūs, panašu, kad reikšmingų pokyčių tai neatnešė.

Nuo 2016-ųjų stabilus išlieka girtų vairuotojų skaičius, o dėl jų kaltės kilusių avarijų ir jose sužeistų žmonių skaičius net kiek išaugo.

Situacija nesikeičia ir šiemet – per pirmąjį metų pusmetį įkliuvo 4449 neblaivūs vairuotojai, pernai per tą patį laikotarpį tokių buvo 4572.

Dėl girtų vairuotojų kaltės 2016 ir 2017 m. žuvo po 18 žmonių, o 2018 ir 2019 m. – 22 žmonės. Per pirmąjį šių metų pusmetį žuvo 5 žmonės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min