TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Už vogtų mašinų paieškas atsakingi Klaipėdos policininkai patys jomis ir prekiaudavo

Vogtų automobilių dalys
Klaipėdos apskrities VPK nuotr. / Vogtų automobilių dalys
Šaltinis: 15min
0
A A

Uostamiesčio policijos pareigūnai atskleidė buvusių kolegų įvykdytus nusikaltimus. 2012 m. pradžioje Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos ir Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Imuniteto valdybos pareigūnai inicijavo ikiteisminį tyrimą dėl įtariama korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų. Tyrėjų akiratin tuomet pateko Klaipėdos apskrities VPK Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus (APGTS) viršininkas Edmundas Tautavičius ir jam pavaldus tyrėjas Žilvinas Ukockis.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros pareigūnai baigė du ikiteisminius tyrimus dėl disponavimo neteisėtu būdu gautu turtu bei piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. 

Tyrimo metu teisėsaugininkai vienoje uostamiesčio bendrovėje, prekiaujančioje naudotų automobilių detalėmis, aptiko daug automobilių dalių ir agregatų bei gavo informacijos, kad jie gali būti vogti. Patikrinti šią informaciją buvo pavesta uostamiesčio ONTB pareigūnams.

Po daugiau nei dvejus metus trukusio sudėtingo tyrimo Klaipėdos apskrities VPK ONTB tyrėjai surinko visus įmanomus buvusių kolegų galimai nusikalstamą veiklą patvirtinančius įkalčius.

Įtariama, kad 2011 m. APGTS pareigūnai, siekdami turtinės naudos, bendrovei už 230 000 Lt viršijančią sumą pardavė 14 užsienyje ir Lietuvos Respublikoje pavogtų bei ieškomų automobilių, kurie vėliau buvo išardyti ir realizuoti automobilių pardavimo dalimis aikštelėse. Tyrėjai nustatė, kad bendra pagrobtų automobilių vertė yra didesnė nei 660 000 Lt.

Automobiliai BMW, „Audi“, „Volkswagen“, „Toyota“, „Honda“, „Nissan“ bei „Ford“ buvo pavogti Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje ir Lietuvoje.

VIDEO: Uostamiesčio policijos pareigūnai atskleidė buvusių kolegų įvykdytus nusikaltimus

Iš vidaus tarnybos atleistiems APGTS pareigūnams pareikšti įtarimai dėl disponavimo neteisėtu būdu gautu didelės vertės turtu ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, siekiant turtinės naudos.

Baudžiamosios atsakomybės neišvengė ir pagrobtus automobilius iš įtariamųjų įsigijęs uždarosios akcinės bendrovės pardavėjas-konsultantas bei Didžiojoje Britanijoje pavogtą automobilį „Audi“ buvusiam policijos pareigūnui pardavęs Klaipėdos rajono gyventojas. Jam pareikštas įtarimas dėl disponavimo neteisėtu būdu gautu turtu.

Baudžiamasis kodeksas už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi siekiant turtinės naudos numato baudą arba laisvės atėmimą iki 7 metų.

Ikiteisminis tyrimas dėl automobilių dalimis prekiaujančios bendrovės darbuotojo nusikalstamos veiklos buvo išskirtas į atskirą tyrimą ir užbaigtas pargreitinta tvarka. Kaltinamasis mirė nesulaukęs teismo, baudžiamoji byla prieš jį nutraukta.

Šiuo metu pagrindinis ikiteisminis tyrimas dėl APGTS pareigūnų veiklos užbaigtas ir byla perduota kaltinamajam aktui surašyti.

Įtariamiesiems paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, tačiau vienas įtariamasis suimtas kitoje šiuo metu Klaipėdos apygardos teisme nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje.

LR BK 189 str. už disponavimą nusikalstamu būdu įgytu turtu numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 4 metų.

LR BK 228 str. 2 d. už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi siekiant turtinės naudos numato baudą arba laisvės atėmimą iki 7 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Į teismą atvežtas Žilvinas Ukockis slėpė savo veidą.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Į teismą atvežtas Žilvinas Ukockis slėpdavo veidą.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min