Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už vokeliuose mokėtus atlyginimus ir nelegalų darbuotoją teismas bendrovės direktoriui skyrė 13 tūkst. litų baudą

Šešėlinė ekonomika
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Atlyginimas vokelyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad Kauno apylinkės teismas priėmė nutarimą pagal Kauno AVMI surašytą Administracinių teisės pažeidimų protokolą ir skyrė uždarosios akcinės bendrovės „Energoteka“ direktoriui Arvydui Bangardavičiui 13 tūkst. litų baudą už atlyginimų mokėjimą vokeliuose ir nelegaliai dirbusį asmenį.

Kaip rašoma pranešime, atlikus operatyvų patikrinimą „Energotekoje“ nustatyta, kad bendrovės direktorius per pusę metų darbuotojams išmokėjo 4 tūkst. litų, kurių neapskaitė buhalterinėje apskaitoje. Šioje, automobilius saugančioje bendrovėje, išaiškinti ne tik vokeliuose mokėti atlyginimai, bet ir nelegaliai sargu dirbęs asmuo.

„Mokesčių inspekcija daug dėmesio skiria įmonėms, kurios su klientais atsiskaito grynais pinigais, nes kai kurie verslininkai vis dar susigundo dalį gautų pajamų neapskaityti kasos aparatu ir neįtraukti jų į buhalterinę apskaitą. Tokiu būdu jie ne tik kad „randa“ lėšų vokeliams, kuriuos imdami darbuotojai netenka dalies savo socialinių garantijų, bet ir sukčiauja valstybės biudžeto sąskaita susimažindami mokesčius,“ – sako Kauno AVMI viršininkas Gintautas Muznikas.

Teisme bendrovės direktorius prisipažino ir apgailestavo padaręs mokesčio administratoriaus nustatytus pažeidimus. Už nelegalų darbuotoją A. Bangardavičiui skirta 3 tūkst. litų bauda, o dėl neapskaitytų pajamų bei vokeliuose mokėtų atlyginimų teks sumokėti 10 tūkst. litų.

Per pirmąjį šių metų pusmetį Kauno AVMI sulaukė 337 gyventojų pranešimų dėl įvairių mokesčių pažeidimų, iš kurių 47 buvo dėl vokeliuose mokamų atlyginimų. Per 6 šių metų mėnesius Kauno apskrityje nustatyta 270 tūkst. litų darbuotojams išmokėto, bet neapskaityto darbo užmokesčio.

Kauno AVMI primena, jog apie pastebėtus mokestinius pažeidimus galima pranešti paskambinus trumpuoju VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildžius elektroninę anketą VMI svetainėje arba pasinaudojus programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“, taip pat užėjus į apskrities mokesčių inspekciją bei jos teritorinius padalinius. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min