Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 26d. 14:23

Už žiaurų sugyventinės ir jos mamos nužudymą Norgėlų kaime vyrą siūloma įkalinti 19 metų

Asociatyvi nuotr.
123RF.com nuotr. / Asociatyvi nuotr.

Penktadienį Šiaulių apygardos teismas baudžiamojoje byloje, kurioje Raseinių rajone gyvenantis 36-erių metų Marius Marcinkus kaltinamas dviejų moterų nužudymu ir tyčiniu turto sunaikinimu visuotinai pavojingu būdu, baigtas įrodymų tyrimas, pasakytos proceso dalyvių baigiamosios kalbos, suteiktas paskutinis žodis kaltinamajam.

Teisme M.Marcinkus savo kaltę pripažino ir visų atsiprašė. Kaltinamasis anksčiau ne kartą teistas už smurtinius nusikaltimus. Sprendimą byloje teismas numato skelbti kovo 18 dieną.

Atgarsį visuomenėje sukėlęs nusikaltimas padarytas 2020 metų rugpjūčio 30 dieną Raseinių rajone esančiame Norgėlų kaime. Bylos duomenimis, maždaug apie 21.00 valandą viename gyvenamajame name tarpusavio konflikto metu buvo nužudyta R.S. ir jos duktė R.S. Maždaug tą pačią valandą namas su aukomis buvo padegtas.

Ilgai netrukus policijos pareigūnai Raseinių rajono apylinkėse sulaikė mėginusį pasislėpti įtariamąjį M.Marcinkų.

Per ikiteisminį tyrimą buvo nustatyta, jog lemtingąjį vakarą M.Marcinkus dėl nežinomos priežasties susipyko su savo sugyventinės motina R.S., kuri buvo net policiją iškvietusi. Po konflikto M.Marcinkus išėjo iš namų pas draugą.

Tačiau ilgai netrukus sugrįžęs jis vėl susikivirčijo su R.S., kuri jį ėmusi vyti iš namų. M.Marcinkus stvėrė kirvį ir smogė moteriai į galvą. Nuo patirtos traumos moteris po keliolikos minučių mirė įvykio vietoje.

Netrukus tuo pačiu kirviu M.Marcinkus į galvą smogė kitame kambaryje iš miego pabudusiai savo sugyventinei R.S., auka nuo patirtos traumos praėjus kelioms minutės mirė vietoje.

M.Marcinkus ilgai nelaukdamas per langą į namą įmetė talpą su benzinu ir įžiebė liepsną, o pats pasislėpė netoliese esančiuose krūmuose. Padegtas namas supleškėjo neatstatomai.

Teisme M.Marcinkus prisipažino kaltu, vyras teigė negalįs prisiminti visų šio tragedija pasibaigusio vakaro aplinkybių, nes tada buvęs girtas. Kaltinamasis pasakojo, jog tą naktį sėdėdamas krūmuose girdėjo, kaip į nelaimės vietą skuba policijos, ugniagesių automobiliai.

Per baigiamąsias kalbas valstybės kaltinimą palaikanti prokurorė teigė, jog M.Marcinkaus kaltę įrodo ne tik jo paties prisipažinimas, bet ir kita byloje esanti medžiaga, tarp kurios ir kirvis su kraujo pėdsakais.

Prokurorė pabrėžė, jog namas su aukomis buvo padegtas siekiant nuslėpti kitą padarytą nusikaltimą – nužudytas moteris.

M.Marcinaksu atsakomybę sunkinančia aplinkybe prokurorė siūlė pripažinti tai, kad nusikaltimą jis padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio. Kaltinamojo atsakomybę lengvinančia aplinkybe valstybės kaltintoja siūlė pripažinti tai, kad vyras kaltu prisipažino, visų atsiprašė, sutiko atlyginti nukentėjusiems padarytą žalą.

Už padarytą nusikaltimą valstybės kaltintoją teismo prašė M.Marcinkui skirti bausmę – laisvės atėmimą 19 metų, į šią bausmę įskaitant anksčiau paskirtos neatliktos bausmės dalį.

Kaltinamojo gynėjas teigė, jog tragiškai pasibaigusio konflikto metu visi trys konflikto dalyviai buvo neblaivūs. Anot advokato, skiriant bausmę į šią aplinkybę būtina atsižvelgti.

Kaltinamasis tardamas paskutinį žodį pakartojo, jog pripažįsta savo kaltę, jis teigė, jog blaivus taip nebūtų pasielgęs.

Kovo 18 d. paskirto teismo posėdžio pradžia numatyta 10.00 val.

Temos: 2 Smurtas Nužudymas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

19:56
13:58
00:46

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min