Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Už žiaurų susidorojimą su gyvūnu dviem broliams paskirti 4 mėnesiai viešųjų darbų

Vokiečių jagdterjeras
wikimedia.org nuotr. / Asociatyvinė nuotr. Vokiečių jagdterjeras
Šaltinis: 15min
0
A A

Utenos rajono apylinkės teismo nuosprendžiu už žiaurų elgesį su gyvūnu nubausti du 34 metų šio rajono Juknėnų kaimo gyventojai. Abiems paskirtos keturių mėnesių viešųjų darbų bausmės, jie buvo įpareigoti neatlygintinai dirbti visuomenės labui po 30 valandų per mėnesį.

Abu nuteistieji taip pat solidariai privalės atlyginti nusikaltimu padarytus nuostolius – beveik šešis tūkstančius litų turtinės ir vieną tūkstantį litų neturtinės žalos nukentėjusiajam šuns savininkui.

Bylos duomenimis, pernai balandžio rytą Juknėnų kaimo gyventojas, radęs atidarytą voljerą ir pasigedęs jame laikyto augintinio – vokiečių jagdterjero veislės medžioklinio šuns, ilgai ieškojo savo ištikimo draugo. Tik vėliau paaiškėjo, kad šuo buvo pagrobtas ir žiauriai nukankintas.
 
Šio nusikaltimo tyrimui vadovavusios Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokurorės Inos Zabielienės teigimu, nusikaltimo kaltininkus pavyko nustatyti tik su visuomenės pagalba – po to, kai kaimo gyventojai atpažino vieno šuns pagrobėjo dėvėtą megztinį.

Pernai už žiaurų susidorojimą su gyvūnu ir žmogaus sužalojimą 42 metų uteniškis buvo nuteistas vienerių metų aštuonių mėnesių laisvės atėmimu, bausmės vykdymą atidedant dvejiem metams. Nuteistasis įpareigotas atsiprašyti nukentėjusiojo, atlyginti 10 tūkst. litų neturtinės žalos ir virš 2 tūkst. litų gydymo išlaidų.
 
Baudžiamojo kodekso 310 straipsnis tam, kas žiauriai elgėsi su gyvūnu, jeigu dėl to gyvūnas žuvo arba buvo suluošintas, arba kankino gyvūną, numato tokias bausmes – viešuosius darbus, baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki vienerių metų.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min