Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 12d. 11:18

Užfiksuoti iškart du šiųmečiai gaisrų rekordai

Žolės deginimas
„Scanpix“ nuotr. / Žolės deginimas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas apibendrino karščiausius praėjusios paros įvykius. Užfiksuoti keli rekordiniai rezultatai.

Praėjusią parą Lietuvoje buvo įregistruoti 233 gaisrai, iš kurių daugiausia kilo atvirose teritorijose. Žmonių aukų vakarykščiuose gaisruose buvo išvengta, tačiau ugnis niokojo žmonių namus, ūkinius pastatus ir kitą turtą, rašoma ketvirtadienį paviešintame PAGD atstovų pranešime.

Vakar ugnis vėl labiausiai siaubė mūsų laukus ir pamiškes. Ugniagesiai praėjusią parą 186 kartus skubėjo gesinti degančių laukų ir pievų. Ugnis išdegino per 1 000 hektarų žemės plotą. Tai šiemetiniai gaisrų rekordai. Daugiausia žolės gaisrų – 54 – vakar kilo Vilniaus apskrityje. 32 tokių gaisrų buvo gesinta Alytaus apskrityje, 22 – Kauno, 20 – Utenos apskrityse.

Iš viso šiemet įregistruota 1453 žolės gaisrai, kuriuose liepsnos nuniokojo apie 3 tūkstančius žemės plotą. Taip pat buvo kilę 25 miško gaisrai, kuriuose ugnis nusiaubė per 25 ha miško. Taigi gamtai padaryti dideli nuostoliai. Kol kas šiuose gaisruose išvengta gyventojų gyvenamųjų namų ir kitų pastatų gaisrų bei žmonių žūčių, tačiau ugniagesiai iš patirties žino, kad kasdien kylant tiek daug gaisrų, būtinai sulauksime ir liūdnesnių žinių.

Ugniagesiai primena, kad už žolės deginimą numatyta administracinė atsakomybė: piliečiai gali būti nubausti nuo 200 iki 1 000 litų, o pareigūnai – nuo 400 iki 1200 litų baudomis. Be to, dar teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą, kuri kartais siekia ne vieną tūkstantį litų.

Brangiai šie gaisrai kainuoja ir šalies priešgaisrinėms gelbėjimo tarnyboms, nes deginami ypač šiuo metu pabrangę degalai. Be to, šie gaisrai sparčiai plinta, o greitai juos užgesinti yra labai sunku, nes dažnai arti nėra vandens šaltinių, ugnį tenka gesinti ir parankinėmis priemonėmis, kvėpuojant aitriais dūmais. Prie tokių gaisrų labai sunku privažiuoti sunkiasvorėms ugniagesių mašinoms: automobiliai klimpsta dirvose, lūžta ir genda brangi technika, ugniagesiai išeikvoja daug fizinių jėgų. Negana to, išvykę gesinti degančių pievų ar miškų, ugniagesiai ne visada gali laiku suskubti į sudėtingesnius ir didesnius gaisrus ar nelaimes, kai jų pagalbos reikia nedelsiant.

Ugniagesiai praėjusią parą 186 kartus skubėjo gesinti degančių laukų ir pievų. Ugnis išdegino per 1000 hektarų žemės plotą. Tai šiemetiniai gaisrų rekordai.

Tad dar kartą kreipiamės į visus žolės degintojus, kad jie gerai pagalvotų prieš paleisdami nevaldomą ugnį į laukus.

Kituose vakarykščiuose gaisruose ugnis siaubė žmonių statinius. Štai praėjusią naktį Kelmėje, Vytauto Didžiojo gatvėje, užsiliepsnojo gyvenamasis namas. Per gaisrą sudegė pastato stogas ir perdegimas, išdegė vidus. Gaisro aplinkybės tikslinamos.

Dar vienas gyvenamasis namas Kelmės rajono  Liolių kaime degė trečiadienį vakare. Čia dėl elektros instaliacijos gedimo sudegė elektros paskirstymo dėžutė, apdegė ir aprūko medinės dailylentės.

Dar vienas gyvenamasis namas vakar vakare liepsnojo Mažeikių rajono Židikų miestelyje. Per gaisrą nudegė dalis stogo, išdegė vidus ir ten buvę namų apyvokos daiktai. Gaisro priežastis aiškinama.

Gyvenamasis namas vakar vakare degė ir Vilniuje, Nemenčinės plente. Per gaisrą apdegė pastato stogas, išdegė vidus. Gaisro metu buvo išgelbėtas namo savininkas, kuris medikų pagalbos atsisakė. Be to, nuo ugnies buvo apsaugotas ir šalia stovintis namas bei priblokuotas ūkinis pastatas. Įvykis tiriamas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min