Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 11d. 19:00

Užfiksuoti žaibiškai sostinėje dirbantys automobilių dalių vagys: per akimirką – tūkstantiniai nuostoliai

Nufilmuoti vagys
15min skaitytojo Simono nuotr. / Nufilmuoti vagys

Ne vienas vilnietis yra susidūręs su nemalonia situacija – atėjęs prie savo automobilio jis randa jį sudarkytą. Vagys lupa veidrodėlius, lempas, išdaužę stiklus griebia oro pagalves, multimedijos įrangą ir taip pridaro tūkstantinių nuostolių. Kasdien sostinės policijos pateikiamose suvestinėse būna pranešta bent apie porą tokių įvykių. Su 15min redakcija susisiekusio Simono „Lexus“ vagių dėmesio sulaukė jau trečią kartą per pusmetį.

T.Ševčenkos gatvėje gyvenantis Simonas pasakoja, kad vagis domina jo „Lexus“ veidrodėlių stikliukai, pirmą kartą jie buvo išlupti dar rudens pradžioje, o antroji vagystė įvyko maždaug po mėnesio.

„Kameras pasistatėme dėl to, kad vagysčių tikrai nemažai. Įsidėjome jas po antros vagystės, o dabar su naujomis kameromis užfiksavome juos dirbančius“, – sako vyras ir prašo galinčius atpažinti vaizdo įraše užfiksuotus vaikinus susisiekti su policija.

Kaip galima matyti vaizdo įraše, vagys veikia taip žaibiškai, kad jiems per daug nerūpi aplink vaikštantys žmonės.

„Jie ištraukia tik stikliukus. Nieko daugiau nesugadina, tik užkiša kažkokius kabliukus ir ištraukia veidrodėlių stikliukus“, – pasakoja Simonas.

Anot pašnekovo, tokia vagystė brangiai atsieina, kai pirmąjį kartą buvo apvogtas jo „Lexus“, draudimas išmokėjo 1200 eurų.

„Stikliukai nusitraukia su laidais, kartais vagys ištraukia veidrodėlį gerai, kartais apgadina. Tie veidrodėliai šildomi, rodo akląją zoną, jie yra žiauriai brangūs. Dėl to vagys kaip pamišę juos ir vagia.

Man draudimas už pirmąją vagystę paskaičiavo 1200 eurų, tada vagys apgadino vieno veidrodėlio laidus, todėl reikėjo keisti ir visą vadinamąjį kevalą“, – pasakoja Simonas.

GAZAS.LT skaitytojo nuotr./Apvogtas BMW automobilis
GAZAS.LT skaitytojo nuotr./Apvogtas BMW automobilis

Vilnietis pasakojo, kaip iškviesti pareigūnai paaiškino, kad tokius nusikaltimus išaiškinti yra labai sudėtinga, jie taip pat užsiminė apie per mažą finansavimą, skiriamą kovai su šiomis vagystėmis.

„Išsikviečiau policiją, jie atėjo pas mane į namus. Pareigūnas pasakojo: „Įsivaizduok, praėjusią savaitę turėjau įvykį, buvau privačiame name, kur žmogus įsidėjo labai brangias kameras. Žmogus naujakurys, vežasi visokią aparatūrą, todėl įsidėjo kameras, kad visko neišvogtų.“

Tad pareigūnas man ir sako, spėk, ką pirmiausia iš jo pavogė? Kameras. Ir ką daryti tokiu atveju? O jei ir yra kameros, ateina žmogus su gobtuvu, nusuka kamerą ir viskas, rasti jo nebepavyksta“, – sako nuo vagių nukentėjęs vyras.

Pridaro vis daugiau žalos

Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate 15min sužinojo, kad sostinėje pernai buvo užregistruotos 3732 vagystės iš automobilių, o 2016 m. jų buvo kiek daugiau – 3998. Šiemet vagysčių įvykdyta jau 153. Tiesa, į šiuos skaičius įeina tiek automobilių dalių vagystės, tiek juose paliktų daiktų pagrobimai.

„Taigi, praėjusiais metais, palyginti su 2016 m., automobilių detalių vagysčių sumažėjo. Tik pastebime, kad pastaruoju laikotarpiu automobilio savininkui jomis padaroma didesnė turtinė žala“, – rašoma Vilniaus policijos atsiųstame atsakyme.

Anot policijos, vagia tiek pavieniai asmenys, tiek bendrininkų grupėje veikiantys žmonės, tačiau teigti, kad sostinėje veikia organizuotos automobilių vagių grupės nariai, negali.

Statistikos, kiek sulaikyta automobilių dalių vagių, policija pateikti negalėjo, bet priduria, kad šią savaitę pavyko sulaikyti keletą vagių ir jų talkininkų.

„Volvo“ žibintų vagys jau įkliuvo

Pastaruoju metu sostinėje padaugėjo nusikalstamų veikų dėl automobilių „Volvo XC 90“ dalių vagysčių. Per tris dienas apvogti 5 tokie automobiliai – visi jie liko be priekinių žibintų.

Vilniaus Kriminalinės policijos pareigūnai, tirdami šiuos sisteminius nusikaltimus, netrukus nustatė ir sulaikė šias vagystes vykdžiusią trijų vyrų (gimusių 1990 m., 1987 m. ir 1988 m.) grupę.

Pareigūnams jie įkliuvo tuo metu, kai bandė realizuoti nusikalstamu būdu gautą turtą. Pas sulaikytuosius surasta 10 pavogtų automobilių „Volvo“ žibintų.

Atlikus kratas įtariamųjų gyvenamosiose vietose ir kitose patalpose, buvo rasta dar 6 šios markės automobilių žibintai, oro pagalvės bei kiti galimai iš transporto priemonių pavogti daiktai.

Policija prašo sausio mėn. apvogtų automobilių „Volvo XC 90“ savininkus kreiptis į Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos 3-iojo skyriaus vyriausiąjį tyrėją Pavelą Vasilevskį, tel. (8 5) 271 8627, arba į vyresniąją tyrėją Agnę Matulevičiūtę, tel. (8 5) 271 8724.

Kauno apskrities VPK nuotr./Asociatyvi iliustracija
Kauno apskrities VPK nuotr./Asociatyvi iliustracija

„Naudojamasi kriminalinės žvalgybos priemonėmis, viešo ir ne viešo (vilkint civilių drabužiais) patruliavimo teikiamomis galimybėmis, naudojamasi iš gyventojų gaunama informacija“, – tokių veiksmų imasi policija, siekdama užkirsti kelią vagystėms.

Policija pataria, kad vienas iš geriausių būdų apsaugoti turtą – apdrausti automobilius. Taip pat pasirūpinti kokybiška signalizacija, pasinaudoti „Saugios kaimynystės“ programos ir panašiais principais grįstų iniciatyvų teikiamomis galimybėmis. Taip pat vagis atbaido apšviestos automobilių stovėjimo aikštelės ir įrengtos vaizdo kameros.

Dar vienas pareigūnų patarimas automobilių savininkams – specialiu ženklinimu pažymėti žibintus ar kitas vertingas dalis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:38
07:04
00:24

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min