Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užkietėjęs brakonierius gamtai padarė žalos už beveik 10 tūkstančių litų

Sulaikytas brakonierius
Utenos RAAD nuotr. / Sulaikytas brakonierius
Šaltinis: 15min
0
A A

Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai išaiškino anksčiau kelis kartus baustą brakonierių, kuris gaudė vėžius, gerokai viršydamas leistiną gaudyklių kiekį. Gamtai žalos jis padarė beveik už 10 tūkst. litų.

Kaip informuoja Aplinkos ministerija, Zarasų rajono Girvydiškių kaimo gyventojas N.I. oficialiai laikomas bedarbiu, tačiau gyvena, anot patarlės, ,,nei sėju – nei pjaunu”. Kam sunkiai dirbti, jei lengviau nelegaliai sugauti žuvį ir ją parduoti. Taip pažeidėją apibūdina jį pažįstantys Utenos RAAD inspektoriai.

2005 metais už neteisėtą žvejybą N.I. buvo nubaustas 700 litų administracine bauda ir dar teko atlyginti 1 tūkst. 269 litų už gamtai padarytą žalą. 2007 metais jis vėl buvo baudžiamas už Mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimą. 2009 metais vėl tenka sumokėti 200 litų administracinę baudą už neteisėtą žvejybą statomais tinklais.

O šiais metais pažeidėjui jau ima tikrai nesisekti. Rugsėjo 13 d. besprunkantis su Luodžio ežere neteisėtai sugautomis žuvimis N.I. sulaikomas netoli Visagino. Paskaičiavus gamtai padarytą žalą nustatyta, kad ji yra 2 tūkst. 68 litų. Skirta ir 450 litų administracinė bauda.

Praėjus vos keturioms dienoms, Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, tikrindami informaciją apie tai, kad Zarasų rajono Ilgio ežere masiškai gaudomi vėžiai ir pardavinėjami įvairiems supirkėjams, sulaiko tą patį pilietį N. I.

Apie 10 val. minėtas pilietis patikrino anksčiau pastatytą tinklą, išrinko iš jo žuvis ir tinklą perstatė vėl. Sugauta smulkmė reikalinga masalui vėžiams. Prasideda bučiukų tikrinimas, kurių nei daug nei mažai – 30 vienetų. Reiškia, kad žūklė vykdoma pažeidžiant mėgėjiškos žūklės režimą. 

Patikrinęs įrankius, išėmęs vėžius ir pakeitęs masalus N.I. grįžo į krantą. Sugautus vėžius jis sudeda į ežere paslėptas varžas ir kaip niekur nieko tuščiomis susiruošia į namus. Visa ši „žvejybos“ eiga buvo užfiksuota vaizdo kamera, todėl neigti kaltę buvo beprasmiška. Buvo surastos ir paslėptos varžos su vėžiais.

Suskaičiavus vėžius, rezultatas įspūdingas – 916 vienetų. Žala gamtai, padaryta už neteisėtai sugautą vėžį, yra 10 litų, todėl ir suma nemaža – 9 tūkst. 160 litų. Administracinė bauda bus skirta įvertinus sunkinančias aplinkybes. Vertindami piliečio N. I. atkaklumą, aplinkosaugininkai daro išvadą, kad tai ne paskutinis kartas.

Komentarai
Temos Brakonierius
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min