Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 28d. 15:48

Užkirstas kelias neteisėtai pasisavinti beveik 70 tūkst. Lt „Sodros“ lėšų

Pinigai
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Pinigai

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie VRM Alytaus apskrities skyrius kartu su Alytaus apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl pasikėsinimo užvaldyti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (toliau – „Sodra“) biudžeto lėšas, kurių suma sudaro beveik 70 tūkst. Lt.

Alytuje veikiančios bendrovės direktorei J.P. pareikštas įtarimas padarius nusikaltimą, nustatytą LR BK 300 str. 3 d. („Dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu“) ir pasikėsinus padaryti nusikaltimą, nustatytą 182 str. 2 d. („Sukčiavimas“), teigiama pranešime spaudai.

Tyrimo metu nustatyta, kad viena Alytaus bendrovė, vykdydama Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų prevencijos priemonės finansavimo ir įgyvendinimo sutartį, pasirašytą su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, turėjo organizuoti mokymus darbo saugos klausimais Lietuvos pietų regiono įmonėms. Nors jokie mokymai organizuoti nebuvo, bendrovės direktorė J.P. suklastojo dokumentus apie neva įvykdytus įsipareigojimus (mokėjimo prašymą, kuriame įrašė melagingas žinias apie sutarties vykdymo laikotarpiu planuojamas panaudoti „Sodros“ biudžeto ir panaudotas savo įmonės lėšas, prie mokėjimo prašymo pridėjo suklastotus tikrus dokumentus: įsakymus su juose įrašytomis melagingomis žiniomis apie įgyvendinant projektą patirtas administracines išlaidas, darbuotojų darbo laiko paskirstymą, automobilio naudojimą ir degalų išlaidas, darbo laiko apskaitos žiniaraščius, atliktų apklausų suvestines, autorines kūrinio užsakymo sutartis ir kitus dokumentus).

Šiuos suklastotus dokumentus ji pateikė nepriklausomai audito bendrovei, Valstybinei darbo inspekcijai ir „Sodrai“. Nusikaltimas baigtas nebuvo dėl nuo įtariamosios valios nepriklausančių aplinkybių – pareigūnai laiku informavo „Sodrą“ ir ši prašomų lėšų bendrovei neišmokėjo. Taip buvo užkirstas kelias pasisavinti beveik 70 tūkst. Lt „Sodros“ lėšų.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min