TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Užmiesčio kelyje gulėjusį žmogų išgelbėjęs vairuotojas: „Šokau stabdyti sunkvežimių“

Įvykio vietoje
Įvykio liudininko A.D. nuotr. / Įvykio vietoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį kelyje Prienai–Kaunas stebuklingai išgelbėtas žmogus. Važiuojamosios dalies viduryje prigulusio vyriškio angelu sargu tapo emigrantas, šiomis savaitėmis trumpų atostogų viešintis Lietuvoje. 25 metų vaikinas kuklinosi nenorintis, kad žiniasklaidoje nuskambėtų jo vardas, tačiau prisipažino po šio įvykio per visą naktį taip ir nesumerkęs akių.

„Žmogau, aš tau ką tik išgelbėjau gyvybę – bent savo vardą pasakyk“, – Didžiojoje Britanijoje pastaruoju metu dirbantis, tačiau šiuo metu Lietuvoje viešintis vaikinas prisiminė, kaip praėjusią naktį bandė kalbinti ant kelio gulėjusį vyriškį. Ką pastarasis rusiškai atsakė, gelbėtojas kartoti nenorėjo. Prasitarė tik tiek, kad tai buvo necenzūrinė leksika.

Įvykio liudininko A.D. nuotr./Įvykio vietoje
Įvykio liudininko A.D. nuotr./Įvykio vietoje

A.D. prašė viešai neskelbti jo vardo ir pavardės, nes nesijaučia padaręs kažką ypatingo, o tik atlikęs pilietinę pareigą. Tačiau jam pačiam nakties įvykiai įsiminė tikriausiai visam gyvenimui.

„Vėlai vakare, apie 23.30 val., važiavau keliu Prienai–Kaunas. Pastebėjau, kad ant kelio mano juostoje kažkas guli – tarsi skudurai ar drabužiai. Nutariau per juos nevažiuoti – spėjau staigiai pasukti į priešpriešinę juostą. Bet priartėjęs prie pat pamačiau, kad tai žmogus“, – pasakojo 15min.lt pašnekovas.

Jis žinojo, kad ką tik buvo aplenkęs vilkiką su puspriekabe, todėl kirto per stabdžius.

„Sunkvežimis turbūt negalėtų staigiai apvažiuoti kliūties, jei vairuotojas ją ir pastebėtų. Vilkikas taip greitai artėjo, kad net neturėjau laiko traukti to žmogaus nuo kelio, tik kaip įmanydamas mojavau rankomis, kad tik mane pastebėtų“, – pasakojo gelbėtoju tapęs vairuotojas.

Kai įsitikino, kad vilkiko vairuotojas mato jam siunčiamus signalus, vaikinas atsipūsti dar negalėjo, mat kaip tik tuo metu iš kitos pusės artėjo miškovežis. Gelbėtojas nutarė sustabdyti ir jį: abiejose kelio pusėse važiavę sunkiasvoriai automobiliai sustodami tarsi izoliavo pavojingą vietą. Tokiu būdu uždarius eismą, vairuotojai puolė prie gulinčio žmogaus. „Jis buvo gyvas, bet atrodė visiškai sušalęs. Iškviečiau policiją, medikus. Patraukėme jį nuo kelio. Sunkvežimių vairuotojai neturėjo laiko – jiems reikėjo dirbti. O aš pasilikau laukti“, – pasakojo A.D.

Pašnekovo teigimu, atvykę medikai nebuvo itin susirūpinę vyriškio sveikatos būkle, tik konstatavo, kad jis visiškai girtas. Juolab ir pats „nuotykių ieškotojas“, sulaukęs tiek dėmesio darėsi vis gyvesnis – netgi pradėjo dainuoti. Beje, lietuviškai.

„Jaučiuosi angelu sargu šiam žmogui. Ten plakanti širdis gulėjo ant kelio... Išgelbėjau jam gyvybę šiąnakt. Artimieji jau šiandien, manau, sėdėtų šalia šio žmogaus karsto. Iki šiol net nežinau jo vardo, tik suprantu, jog mano rankose buvo kažkieno širdis, kuriai leidau toliau plakti. Negalėjau užmigti visą naktį po šio įvykio“, – emocingai 15min.lt pasakojo kuklusis gelbėtojas, norėjęs, kad šis laimingai pasibaigęs nutikimas taptų daugeliui žmonių įsimintina pamoka apie eismo saugumą.

Įvykio liudininko A.D. nuotr./Įvykio vietoje
Įvykio liudininko A.D. nuotr./Įvykio vietoje

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min