Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užpulta tauragiškė: „Apvogęs ir palikęs be sąmonės, kitą dieną plėšikas siūlė susitikti“

Nepilnametis užpuolė merginą Tauragės miške 15min tema
Sonatos asmeninio albumo nuotr. / Užpulta mergina plėšiką nuotraukoje užfiksavo atsitiktinumo dėka
Šaltinis: 15min
117
A A

Tauragiškei Sonatai (vardas pakeistas) ilgam įsimins kovo 6 dienos pasibėgiojimas Tauragės Oko miške. Gamtos apsuptyje sportavusią merginą užpuolė bei apiplėšė penkiolikmetis. „Jis ėmė mane smaugti ir tempti tarp medžių. Netekau sąmonės“, - skaudžius įvykius ėmė pasakoti Sonata. Plėšikas pagrobė mobilųjį telefoną ir namų bei automobilio raktus, kuriuos vėliau nutarė grąžinti!

Užfiksavo užpuoliką

Tauragės Oko miške įkurti pasivaikščiojimo takeliai. Tauragiškiai mėgsta ten pavedžioti šunis, sportuoti. Ne išimtis – ir dvidešimtmetė Sonata, kuriai savaitgalio apsilankymas šioje vietoje baigėsi šiurpia patirtimi.

„Nebijodavau net prietemoje sportuoti. O dabar ir mašinoje vienai baugu“, – prisipažino mergina.

Kovo 6-ąją ji susiruošė pabėgioti. Palikusi mašiną atokiau, nupaveikslavo miško tankmę ir nusiuntė nuotrauką draugei su prierašu „Startuoju“. Ir tik vėliau suprato šiurpinantį dalyką: nė pati neįtardama, nuotraukoje užfiksavo savo būsimą užpuoliką.

Sonatos asmeninio albumo nuotr./Nepilnametis užpuolė merginą Tauragės miške
Sonatos asmeninio albumo nuotr./Sonatos draugei nusiųsta nuotrauka prieš įvykį

„Pastebėjau vaikiną, važinėjantį dviračiu. Kai dariau nuotrauką, jis stovėjo prie informacinio stendo. Ėmiau bėgti miško takeliu. Toli nenubėgau, nes prasidėjo pelkės. Apsisukau. Kadangi klausiausi muzikos, vis atsisukinėdavau pažiūrėt, ar neparvažiuoja kokia mašina. Nei priekyje, nei užnugaryje nieko nesimatė“, – istoriją ėmė pasakoti Sonata.

Ėmė smaugti. Pakėlė žandikaulį, kad nematyčiau veido. Užspaudė viena ranka burną ir ėmė tempti į miško gilumą. Nualpau, – teigė užpultoji.

Staiga iš kažkur išniro aukštas, liesas vaikinas. Jis ėmė bėgti priekyje, ta pačia kryptimi. Merginai pasirodė keista, kad jis – su džinsais, užsimaukšlinęs gobtuvą. Tačiau įtarimus šalin vijo tai, kad jis dar vaikas.

„Jis sustojo užsirišti bato. Aplenkiau. Ir netrukus jis mane užpuolė iš nugaros. Ėmė smaugti. Pakėlė žandikaulį, kad nematyčiau veido. Pradėjau šaukti. Jis užspaudė viena ranka burną ir ėmė tempti į miško gilumą. Nualpau“, – šiurpias įvykio akimirkas atskleidė užpultoji.

Prisiminimai – kaip iš sapno

Pramerkusi akis, ji ėmė klykdama bėgti. Nesuprato, gresia dar pavojus ar ne. Galvojo, kad užpuolikas čia pat. Atstumas iki mašinos, rodos, neartėjo...

„Bėgau tarsi sapne. Juodavo akyse. Kandau sau į liežuvį, norėdama įsitikinti, kad nesapnuoju. Visą kelią klykiau. Mažai ką pamenu“, – prisipažino Sonata.

Staiga ji pamatė vyrą su baltu vaikišku vežimėliu. Šis vėliau policijai papasakojo, kad mergina atbėgo šaukdama, kruvinu veidu. Tačiau vyriškis padėti negalėjo – neturėjo telefono. Tuo metu į pamiškę atvyko daugiau žmonių. Šie ir iškvietė pagalbą. Sonata su brolio šeima nuvyko į ligoninę.

Sonatos asmeninio albumo nuotr./Nepilnametis užpuolė merginą Tauragės miške
Sonatos asmeninio albumo nuotr./Smaugimo žymės, likusios praėjus dienai po užpuolimo

Bėgau tarsi sapne. Juodavo akyse. Kandau sau į liežuvį, norėdama įsitikinti, kad nesapnuoju. Visą kelią klykiau, – prisiminė Sonata.

„Buvo sutinusi koja. Ją peršvietė. Sutinęs buvo ir liežuvis. Ant kaklo matėsi smaugimo žymės. Negalėjau jo pasukti. Skaudėjo nosies pertvarą, buvo nubrozdintos kojos“, – po kelių dienų vis dar švepliuodama dėl nepagijusio liežuvio sužeidimus vardijo mergina.

Prasidėjo užpuoliko paieškos. Kadangi jis naudojosi pavogtu telefonu, pareigūnai bandė jį susekti. Tačiau nesėkmingai. Vėlesnės ryšio išklotinės parodė, kad plėšikas intensyviai naudojosi internetu.

Tačiau tai, kas nutiko dar tą patį užpuolimo vakarą, sveiku protu sunkiai suvokiama. Nepilnametis plėšikas išsidavė pats. Sonatos brolio šeima „Facebook“ profilyje „Tauragės turgelis“ pamatė, kad kažkokia mergina Oko miške rado pavogtus jos mašinos raktelius.

Panoro susitikti

Užpultosios brolienė Aušra ėmė susirašinėti su mergina, norinčia grąžinti mašinos raktelius.

Sonatos asmeninio albumo nuotr./Nepilnametis užpuolė merginą Tauragės miške
Sonatos asmeninio albumo nuotr./Užpuoliko skelbimas dėl rastų raktų

„Ji atkakliai prašė manęs nurodyti Sonatos profilį. Neva raktelius nori grąžinti pačiai savininkei. Nieko blogo neįtardama, nurodžiau. Kitą dieną ji pradėjo rašinėti Sonatai“, – teigė Aušra.

Pati Sonata siūlė merginai, radusiai jos mašinos raktus, nunešti juos į policiją. Tačiau ši nesutiko, prisipažinusi, kad turi problemų su pareigūnais. Susitikimo vieta ir laikas buvo keičiami ne kartą. Radusioji raktus teigė dirbanti Pagėgių savivaldybėje ir bet kada negalinti atvykti į Tauragę.

„Kilo įtarimas. Panaršiau jos „Facebook“ profilį ir įsitikinau, kad jis – netikras. Panaudotos vienos Tauragės kavinės savininkės nuotraukos. Draugai – visokie „babajai“. Ir ji, kaip mergina, labai netaisyklingai rašė. Suvokiau, kas čia vyksta. Tai pats užpuolikas kalbino mane. Tariausi su policija, ką jam atrašinėti. Nesupratau, koks buvo jo tikslas. Ar tikrai panoro grąžinti raktus? O gal vėl nuskriausti norėjo?“, – retorinius klausimus kėlė Sonata.

Įvyko pasala. Užpuoliką policija sučiupo slampinėjantį netoli susitikimui paskirtos vietos. Tais pačiais rūbais, kaip ir užpuolimo dieną. Jis buvo sulaikytas dviems paroms, tačiau ketvirtadienį paleistas. Mobilaus telefono policija pas jį jau neberado. Tik raktelius. Merginai teko keisti spynas.

„Aš jo bijau. Juk elgiasi kaip maniakas. Patikėkit, jis žinojo, ką daro. Taip tvirtai, užtikrintai puolė, smaugė. Paaiškėjo, kad ne tik mane apiplėšė, kad turėjęs reikalų su policija. Pareigūnai net jo veido nesutiko parodyti. Toks vienišas, be draugų. Gyvena Tauragės priemiestyje. Jau dvi savaites trynėsi miške“, – nežinanti, ko tikėtis toliau, prisipažino Sonata.

Nepilnamečiai nebaudžiami?

Pasak merginos brolienės Aušros, policija į šį įvykį žiūri pro pirštus, todėl aukų gali būti ir daugiau. Moteris vis dar apstulbusi dėl to, kas nutiko.

„Jei ne mūsų pačių budrumas ir užpuoliko kvailumas, nebūtų jis sučiuptas. Policija menkai dirbo. Patys jį sugavome. Kai kitą kartą baigsis viskas kokios mergaitės mirtimi, gal tuomet pareigūnai pradės krutėti. Jis maniakas. Ir jam tik penkiolika metų!

Kai kitą kartą baigsis viskas kokios mergaitės mirtimi, gal tuomet pareigūnai pradės krutėti. Jis maniakas. Ir jam tik penkiolika metų!

Mes norim jį apkaltinti ne tik užpuolimu, bet ir pasikėsinimu nužudyti, nes sužinojom, kad jis buvo sulaikytas ir anksčiau už tai, kad grasino dvylikametei prie kaklo pridėjęs peilį. Plosim „katučių“ pareigūnams, kai jis ką miške papjaus? Baisu ne tik dėl savęs, bet ir kitų mergaičių“, – piktinosi moteris.

Policijai, anot jos, surištos rankos dėl to, kad užpuolikas – nepilnametis. Pareigūnai net įvykio vietą apžiūrėjo tik kitą dieną, nesiūlė Sonatai pasidaryti abdukcijos, nesusekė plėšiko, nors pavogtas telefonas jo rankose veikė beveik parą.

Paaiškėjo ir tai, kad Sonatos įvykis – ne vienintelis. Prieš dvi savaites, taip pat savaitgalį, taip pat jauno aukšto vaikino, Oko miške buvo užpulta šunį dienos metu vedžiojusi 48-erių metų moteris. Kadangi iš jos plėšikas nieko nepavogė, ji nesikreipė į policiją. Sonata šiandien įsitikinusi, kad užpuolikas – tas pats asmuo, kuris užpuolė ją.

Policijai žinomas

Kaip skelbiama Tauragės apskrities VPK įvykių suvestinėje, kovo 6 dieną, apie 13 valandą, prie miško, J.Tumo-Vaižganto gatvėje, buvo užpulta mergina, gimusi 1996 metais. Iš jos buvo atimtas mobiliojo ryšio telefonas „iPhone 5S“ bei automobilio rakteliai. Nuostolis – 150 eurų.

Policijos komisariato atstovė spaudai Rūta Janavičiūtė tikino, kad mergina dėl užpuolimo patyrė šoką, todėl po įvykio pareigūnams buvo sunku ją apklausti.

„Vyksta ikiteisminis tyrimas. Duomenys neteikiami. Asmuo, įtariamas įvykdęs šią nusikalstamą veiką, sulaikytas. Jam pareikšti įtarimai dėl plėšimo panaudojant fizinį smurtą. Vaikinas policijai žinomas. Dar negalime pasakyti, ar abu moterų užpuolimai susiję. Daugiau panašių atvejų pastaruoju metu neužfiksuota. Kadangi įtariamasis yra nepilnametis, daugiau duomenų atskleisti negalime“, – ketvirtadienį teigė R.Janavičiūtė.

Vaikinui už šį nusikaltimą gresia baudžiamasis areštas arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Kovo 11-ąją keistai besielgiantis užpuolikas jau buvo laisvėje.

Komentarai: 117
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min