Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rokiškio rajone užsibarikadavęs vyras sulaikytas, jis turėjo granatą ir ginklą

Susisprogdinti grasinęs vyras sulaikytas
D.Zibolienės nuotr. / Susisprogdinti grasinęs vyras sulaikytas
Šaltinis: „Gimtasis Rokiškis“
0
A A

Rokiškio rajone, Obelių seniūnijoje, Senojoje Antanašės valgykloje gyvenęs iš Kauno čia atvažiavęs 49 m. Saulius Karosevičius užsibarikadavo ir grasino susiprogdinti. Tik po ilgų derybų policijos pareigūnams jį pavyko sulaikyti. Tiesa, vyriškis pats nepasidavė ir bandė pabėgti iš namo laikydamas rankoje kovinę granatą F-1 su ištrauktu žiedu. Jei ji būtų sprogusi, tai granatos skeveldros būtų išsilaksčiusios 200 metrų spinduliu. Laimei, vyrą pasivijo ir parbloškė „Aro“ pareigūnai, skelbia „Gimtasis Rokiškis“.

Saulių Karosevičių apžiūrėjo medikai, jam buvo suteikta reikalinga pagalba. Teigiama, kad kol kas sveikatos sutrikimų nenustatyta. Vyrą apklausė policijos pareigūnai, o „Aro“ specialistai tikrina pastatą, kuriame buvo užsibarikadavęs Saulius Karosevičius.

Pareigūnai rado karinę granatą ir šaunamąjį ginklą. Incidento metu nei pareigūnai, nei vietos žmonės nenukentėjo. Pareigūnai aiškinasi, iš kur vyriškis galėjo gauti ginklus. 

Neplanavo pasiduoti gyvas

Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ vadovas, vyriausiasis komisaras Viktoras Grabauskas sakė, jog S.Karosevičius neplanavo pasiduoti gyvas, todėl visą laiką rankose laikė granatą. Ištraukęs jos žiedą, grasino susisprogdinti. Vyras turėjo F-1 tipo granatą. Sprogus jai, skeveldros lekia iki 200 metrų. Tad sprogmuo galėjo pridaryti bėdų šalia esantiems gyvenamiesiems namams bei Antanašės ir aplinkinių kaimų gyventojams, kurių labai daug susirinko pažiūrėti, kas vyksta.

Saulius K. neplanavo pasiduoti gyvas, todėl visą laiką rankose laikė granatą. Ištraukęs jos žiedą, grasino susisprogdinti.

Kauno vyriausiojo policijos komisariato ir „Aro“ pareigūnai ilgai derėjosi su S.Karosevičiumi. Norėdami artimiau prieiti prie vyro derybininkai su juo gėrė kavą, pro langą ar duris jam davė cigarečių, kalbėjo apie tolimesnį gyvenimą, tačiau perkalbėti vyriškio nepavyko.

Derybininkas Darius Žukauskas ne kartą buvo įėjęs pro lauko duris vidun, kalbėjo su užsidariusiu pastato šeimininku, tačiau pasiduoti įkalbėti jo vis nepavykdavo.

Galiausiai tiek psichologai, tiek pareigūnai pajuto, jog derybos užsitęsė, o S.Karosevičius. pavargo, todėl maža tikimybė, kad pokalbiai gali duoti rezultatų. Todėl derybininkai pasinaudojo situacija, kai Saulius K. buvo prie durų ir jėga jį ištraukė lauk.

S.Karosevičuus puolė bėgti, tačiau pasprukti jam nepavyko: ant žemės jį parbloškė policijos ir „Aro“ pareigūnai.

Jie per keletą akimirkų nuginklavo S.Karosevičių. ir laikė jį parvertę ant žemės. Sulaikytas garsiai šūkavo, muistėsi, dar bandė ištrūkti, tačiau pareigūnai jį nuvedė ir uždarė į „Aro“ autobusiuką.

D.Zibolienės nuotr./Susisporgdinti grasinęs vyras sulaikytas
D.Zibolienės nuotr./Susisporgdinti grasinęs vyras sulaikytas

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Susisprogdinti grasinęs vyras anksčiau buvo teistas penkis kartus.

Cigaretes paėmė

Atvykusios „Aro“ pajėgos, derybininkai su name užsibarikadavusiu vyriškiu derėjosi itin ilgai. Išvis incidentas užtruko beveik 20 val.

D.Zibolienės nuotr./Derybos su užsibarikadavusiu vyru
D.Zibolienės nuotr./Derybos su užsibarikadavusiu vyru

Derybininkas su juo kalbėjosi per langą. Sauliui K. siūlė cigarečių. Jis jas paėmė. Vyriškis sakė, jog maisto ir vandens turi ilgam laikui. Name naktį buvo išjungta elektra. Vietos gyventojai pasakoja, jog naktį Saulius K. dar atsakinėjo jiems mobiliuoju telefonu, bet sekmadienį jo aparatas jau nebeveikė.  Vyriškis pažįstamiems pasakojo, jog kažkas Kaune policijai apie jį prikalbėjo visokių nesąmonių, todėl atvyko pareigūnai daryti kratos. Jis jų nenorėjo įsileisti. 

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacinės grupės vyresnysis specialistas Raimondas Šimiliūnas 15min.lt sakė, kad aplinkiniai gyventojai perspėti nesibūriuoti prie užbarikaduoto namo, nestatyti arti automobilių, nes baiminamasi sprogimo. „Žmonės supratingi ir vykdo pareigūnų nurodymus, todėl jiems pavojus negresia. Policijos, „Aro“ pareigūnai situaciją kiek įmanoma kontroliuoja“, – teigė R.Šimaliūnas.

D.Zinolienės nuotr./Vyras užsibarikadavo
D.Zibolienės nuotr./Vyras užsibarikadavo

Pirminiais duomenimis, pastate gyvenantis žmogus augino kanapes. Policijos pareigūnai buvo atvykę pas jį daryti kratą. Vyriškis užsibarikadavo, nieko neįleido į namus, turėjo daiktą, panašų į granatą, apsistatė 8 ar 10 dujų balionų ir grasino susisprogdinti.  

R.Šimiliūnas sakė, jog balandžio 5-ają 19 val. 52 min. buvo gautas pranešimas, kad Antanašės kaime reikalinga papildoma policijos pagalba. Į prašymą buvo  sureaguota. Atvyko „Aro“ pareigūnai ir įvestas planas „Skydas“.Taip pat įvykio vietoje buvo atvykusios pagalbos tarnybos – ugniagesiai, greitosios pagalbos medikai.

D.Zinolienės nuotr./Vyras užsibarikadavo
D.Zibolienės nuotr./Vyras užsibarikadavo

Obelių seniūnas Eugenijus Narkūnas sakė, jog senojoje valgykloje gyvenantis žmogus nėra seniūnijos gyventojas, visiškai nebendravo su vietos gyventojais, seniūnijos specialistais.

Atsikraustė prieš trejus metus

„Žinau tik tiek, kad jis augino sraiges ir užsiėmė automobilių remontu, tačiau su juo bendrauti man neteko“, – pridūrė seniūnijos vadovas. 

15min.lt Obelių seniūnas sakė, kad Saulius K. gyventi į Antanašę atsikraustė mažiausiai prieš trejus metus, kai buvusios valgyklos pastatą įsigijo nauja savininkė. Nei su ja, nei su Sauliumi K. seniūnas nebendravo, nes to tiesiog neprireikė.

„Kiek žinojome, jis ten rūsiuose augino sraiges. Jis jas supirkinėjo ir iš aplinkinių gyventojų sezono metu. Žmogus kaip žmogus. Tyliai ramiai gyveno, niekuo neišsiskirdavo“, – teigė E.Narkūnas.

Jis sako nežinantis, ar Saulius K. anksčiau kalėjo.Taip pat nežinia, ar jis girtuokliaudavo. Jei ir taip, tai darydavo ramiai ir niekada nekeldavo problemų.

Buvusios valgyklos pastatas Antanašėje stovi atokiau nuo kitų gyvenamųjų pastatų. Tai nėra nuošali vieta, tačiau itin artimų kaimynų čia nėra.

„Iš aplinkinių nieko apie tai negirdėjau. Anksčiau klausiau aplinkinių, kas ten per gyventojas, bet jie sakė, kad gyvena ramiai ir tiek. Nesigirdėjo nieko aplink, kad keltų problemas. Iki mūsų dažniausiai žinios ateina, kai yra kažkokių bėdų jau“, – kalbėjo seniūnas.

Kitiems pastatams grėsmės nėra

E.Narkūno teigimu, buvusios valgyklos pastatas Antanašėje stovi atokiau nuo kitų gyvenamųjų pastatų. Tai nėra nuošali vieta, tačiau itin artimų kaimynų čia nėra. Be to, seniūno teigimu, Saulius K. gyveno gana mažoje pastato dalyje ir naudojosi dideliais rūsiais. Tuo tarpu likusi namo dalis stovi tuščia.

„Didžioji pastato dalis ten yra tuščia – ir valgyklos, ir parduotuvės buvusios patalpos, ir antras aukštas. Ten viskas vyksta rūsyje, o į jį patekti turbūt pareigūnai negali dabar“, – sakė jis 15min.

E.Narkūnas pripažino, kad Sauliaus K. pagrasinimas susisprogdinti yra didžiausias kada nors įvykęs incidentas seniūnijoje. Tokio pareigūnų kiekio miestelio gyventojai niekada nėra matę.

Todėl smalsuolių netrūksta ir ne visi gyventojai paiso policijos prašymo nesiartinti prie įvykio vietos.

„Žiūrovų ateina ir išeina. Tačiau viskas aptverta ir arti neprieisi, o patys pareigūnai dirba savo darbą ir mums komentarų nedalina“, – sakė jis.

„Gimtasis Rokiškis“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min