TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Užsieniečiui prekeiviui žmonėmis paskirta laisvės atėmimo bausmė

Grotos
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Grotos
Šaltinis: 15min
0
A A

Merginas darbui prostitutėmis pirkusiam ir gabenusiam į užsienį prekeiviui žmonėmis paskirta aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmė – tokį sprendimą šiandien popiet, baigęs nagrinėti Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų tirtą nusikaltimų žmogaus laisvei ir dorovei baudžiamąją bylą, priėmė apygardos teismas.

Prieš metus pagal Europos arešto orderį sulaikytas ir pernai į Lietuvą atgabentas, Jungtinėje Karalystėje gyvenęs Albanijos Respublikos pilietis J.O. buvo teisiamas vienas, nes jo bendrininkų organizuotos grupės narių baudžiamoji byla buvo ištirta ir perduota nagrinėti teismui 2008 metų gruodį.

Siekusiam nuslėpti savo asmens tapatybę ir ne viena svetima pavarde prisidengusiam, dėl sukčiavimo teistam 34 metų įtariamajam ilgą laiką buvo pavykę išsisukti nuo pareigūnų, tyrusių prekeivių žmonėmis nusikaltimus.

Jungtinėje Karalystėje gyvenęs albanas, veikęs kartu su bendrininkais – mūsų šalies gyventojais – prieš septynerius metus susitaręs pasipelnymo tikslais verbuoti, pirkti ir pardavinėti merginas darbui prostitutėmis, bylos duomenimis, darė šiuos sunkius ir labai sunkius nusikaltimus – pirko ir gabeno jas į užsienį.

Šioje byloje pirmą kartą Panevėžio apygardos prokuratūros veiklos praktikoje atliekant ikiteisminį tyrimą buvo panaudotas konferencinis ryšys – nuotoliniu būdu buvo apklaustos trys nukentėjusiosios, kurios gyvena Jungtinėje Karalystėje.

Su prekybos žmonėmis organizuota grupe veikęs albanas – vienas iš septyniolikos asmenų, kurie Panevėžio apygardos prokuratūros ONKT skyriaus prokurorų perduotose nagrinėti apygardos teismui trijose baudžiamosiose bylose yra kaltinami pasipelnymo tikslais kartu su bendrininkais verbavę, pirkę ir pardavinėję merginas darbui prostitutėmis ir gabenę jas į Jungtinę Karalystę.

Šiemet pradėti ir atliekami dar du nauji ikiteisminiai tyrimai dėl jaunų merginų apgaule ir prievarta įtrauktų į prostituciją, prokurorų teigimu, rodo, kad nusikaltimai žmogaus laisvei ir dorovei, prekyba žmonėmis mūsų šalyje ir visame pasaulyje yra nepaprastai aktuali šių dienų nusikalstamumo problema, todėl ši sritis išlieka tarp prokuratūros veiklos prioritetų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Areštas

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min