Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 5d. 12:21

Užsispyrėlio tramdymas: kontrabandininkas per metus muitininkams įkliuvo 4-tą sykį

Sulaikyta kontrabanda
Muitinės kriminalinės tarnybos nuotr. / Sulaikyta kontrabanda

Gruodžio 2 d. viename Panevėžio rajono kaimų muitinės mobiliųjų grupių patruliui su nelegaliais rūkalais įkliuvęs I. A. per maždaug metus šitaip spėjo „pasižymėti“ jau ketvirtą kartą.

Oficialiai individualia veikla užsiimantis šalčininkietis nuo 2018 m. lapkričio tris sykius cigaretes gabeno automobiliais, kartą – autobusu. Pareigūnai paskaičiavo, kad bendra visų šio asmens per metus vežtų ir muitininkų sulaikytų cigarečių vertė jau siekia apie 160 tūkst. eurų.

Pirmadienį, apie 9 val. ryto Panevėžio rajono Bernatonių kaime sustabdę automobilį „Ford Mondeo“, Kauno teritorinės muitinės mobiliųjų grupių patrulio pareigūnai iškart atpažino už vairo sėdėjusį Šalčininkų gyventoją I. A. Muitininkų nenustebino ir mašinoje buvęs krovinys – rankinės su 5 100 pakelių įvairių baltarusiškų kontrabandinių cigarečių „Minsk“, „Glamour“, „Queen“, „Korona“ ir „Fest“. Bendra rūkalų vertė su privalomais mokesčiais – 17 799 eurų.

Metęs mašiną, įtariamasis bandė sprukti bėgte, tačiau pareigūnų buvo pasivytas, pargriautas ant žemės, jam uždėti antrankiai.

Tai buvo jau ketvirtas šio asmens sulaikymas su nelegaliais rūkalais per dvylika su trupučiu mėnesių, pažymima Muitinės kriminalinės tarnybos atstovo ryšiams su visuomene Gedimino Kulikausko ketvirtadienį paviešintame pranešime.

Pirmą sykį I. A. Kauno TM mobiliųjų grupių pareigūnams įkliuvo dar 2018 m. lapkričio 23 d., kelyje A10, Pasvalio apylinkių Talačkonių kaime.

„VW Transporter“ mikroautobusą vairavęs I. A. nepakluso pareigūnų reikalavimui sustoti ir mėgino sprukti dideliu greičiu, pavojingai manevruodamas ir keldamas pavojų kitoms transporto priemonėms. Muitinės patrulis persekiojo pažeidėją iki pat Talačkonių kaimo, kuriame I. A., metęs mašiną, bandė sprukti bėgte, tačiau pareigūnų buvo pasivytas, pargriautas ant žemės, jam uždėti antrankiai. Patikrinus mašiną, paaiškėjo, kad ja gabenta 19 950 pakelių (62 484 eurų vertės) nelegalių baltarusiškų cigarečių. Taip pat rasta ir 13 butelių degtinės.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis šio asmens atžvilgiu pradėję ikiteisminį tyrimą, muitinės pareigūnai jau po keleto mėnesių įsitikino, kad I. A. nė neketina mesti „šešėlinio verslo“. 2019 m. balandžio 9 d. jo vairuojamą mikroautobusą „Opel Vivaro“ muitinės kriminalistai sustabdė kelyje Vilnius – Panevėžys. Mašinoje ir vėl rastas didelis kiekis – 19 440 pakelių (kurių vertė – 61 916 eurų) cigarečių.

Trečią kartą I. A. įkliuvo 2019 m. lapkričio 9 d., kai Kauno TM patrulis kelyje A10 patikrino reisiniu autobusu vykstančių keleivių dokumentus. Pareigūnams jau gerai žinomas šalčininkietis mėgino gudrauti ir pateikė kito asmens tapatybės kortelę. Tačiau patikrinus jo bagažą – du lagaminus ir tris kelioninius krepšius, muitininkai ir vėl rado cigaretes: 5 110 pakelių baltarusiškų rūkalų (jų vertė 17 633 eurų).

Šiuo metu, tris ikiteisminius tyrimus sujungus į vieną, I. A. atžvilgiu atliekami du ikiteisminiai tyrimai Kaune ir Vilniuje. Jam skirta kardomoji priemonė – dokumentų paėmimas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti, gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Tyrimams vadovauja Kauno ir Vilniaus apygardų prokurorai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min