Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Granatas namo Vilniuje parsinešę du vaikai ant kojų sukėlė net ir antiteroristinio padalinio pareigūnus (nuotraukos, atnaujinta 17.42 val.)

Įvykio vietoje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Granatas susirinko „Aro“ išminuotojai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Du smalsūs maždaug dešimties metų berniukai sekmadienio popiete patys to nenorėdami ant kojų sukėlė visas sostinės specialiąsias tarnybas ir net policijos antiteroristinio padalinio bei kariuomenės išminuotojus.

Triukšmas kilo apie 14.35 val., kai į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinęs Užupio gyventojas pranešė, kad namo Polocko g. grįžęs sūnus parsinešė dvi rankines granatas. Vėliau vyriškis pareigūnams sakė, kad vaikas nedelsdamas pasigyrė radęs įdomių daiktų.

Berniuko tėvas tik užmetęs akį į maišelį su sūnaus radiniais, iš karto jį atėmė ir išnešęs į laiptinę paskambino pareigūnams. Maišelį tarp įvairių daiktų matėsi dvi rankinės granatos.

Policijos patruliai šiek tiek šnektelėję su berniuku sužinojo, kad „visokių įdomių daiktų“ jis ieškojo ne vienas. Vaikas sakė, kad vieną granatą pasiėmė ir kažkur nuėjo ir jo bendraamžis draugas. Berniukas sutiko su policininkais nuvažiuoti ir parodyti, kur gyvena granatą pasiėmęs kitas vaikas.

Berniuko draugo buto duris atidarė jo tėvas. Nustebęs jis pareigūnams sakė, kad sūnus išėjo į lauką.

„Su savimi jis nešiojasi granatą“, – ši policininkų frazė vaiko tėvą galutinai sutrikdė. Jis kartu su pareigūnais puolė ieškoti sūnaus.

Į Užupį buvo pasiųstos papildomos policijos patrulių pajėgos, ieškomo vaiko požymiai buvo perduoti visiems pareigūnams. Galiausiai vaikas buvo surastas, tačiau jis iš pradžių tarsi ir bandė neigti turėjęs granatą, vėliau sutiko parodyti vietą, kur jis ją padėjo.

Lietuvos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ išminuotojai teigia, kad vaikai prisirinko visokiausių šiukšlių, tačiau tarp jų buvo ir artilerijos sviedinio skeveldrų, trys rankinės puolamosios granatos be sprogdiklių bei vienas senas prancūzų gamybos sprogdiklis. Beje, granatos beveik nesurūdijusios, tad manoma, kad jos gulėjo vietoje, kur nėra labai drėgna.

„Aro“ išminuotojai vaikų radinius išsivežė.

Vaikai parodė vietą, kurioje aptiko sprogmenis. Tai ant stataus skardžio sunkiai pasiekiamoje vietoje esantys seno pastato griuvėsiai. Pareigūnai teigia, kad tokią vietą surasti gali tik vaikai.

„Nė vienas normalus suaugęs žmogus į tą skardį keturiomis savo noru tikrai neropos“, – 15min.lt žurnalistui vėliau sakė vienas įvykio vietoje buvęs pareigūnas.

Į apleistą pastatą buvo iškviesti kariuomenės išminuotojai. Ten pat buvo atvežti ir granatas radę vaikai. Jie pirštu parodė vietą, kurioje granatos gulėjo. Kariuomenės išminuotojai apleistame pastate perkasė žemę, tačiau daugiau sprogmenų nerado.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min