Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 12d. 16:02

V.Jakutienę ir kitas nepilnametes prostitucijai JAE verbavęs D.Potapovas atsipirko bauda

 Denisas Potapovas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Denisas Potapovas

Trečiadienį po daugiau nei dešimtmečio nuo įvykdyto nusikaltimo pelnytos bausmės sulaukė Denisas Potapovas, kuris verbavo nepilnametes lietuvaites važiuoti prostitucijai į Jungtinius Arabų Emyratus. Tiesa, tarp šių merginų – ir buvusi grupės „Naujosios Pupytės“ atlikėja Vita Jakutienė-Pliadytė.

Po daug metų slapstymosi JAE teisėsaugininkams pasidavęs 37 metų D.Potapovas pirmadienį išgirdo Vilniaus apygardos teismo sprendimą. Už tai, jog dirbdamas modelių agentūroje „Vita Lucci“ Vilniuje verbavo merginas prostitucijai, jis nubaustas 5960 eurų bauda.

Savo kaltės D.Potapovas neneigė, o dauguma merginų tuo metu buvo nepilnametės, tarp jų – ir buvusi „Naujosios pupytės“ atlikėja V.Jakutienė-Pliadytė.

Pati V.Jakutienė anksčiau 15min nepripažino, kad su agentūra „Vita Lucci“ važiavo į JAE linksminti šeichų.

15min: <…> Norėjau paklausti jūsų dėl ryšių su modelių agentūra „Vita Luci“ 2003-iaisiais ir 2004-aisiais, nes teisme paaiškėjo, kad jūs buvote tarp tų merginų, kurios dar būdamos nepilnametės buvo išvežtos į JAE.

V.Jakutienė-Pliadytė: Nebuvau, nežinau, gal ten kažkas pas jus ne taip <...>

15min: Tai kad, bylos duomenimis, buvote.

V.J.P.: Aš dalyvavau agentūroje „Elite Model Look“, „Super Model“ ir taip toliau.

15min: Tai jūs neigiate tą faktą, kad tuo metu buvote Jungtiniuose Arabų Emyratuose?

V.J.P.: Aš šito nekomentuoju <...> (nutraukė pokalbį – 15min past.)

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vita Jakutienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vita Jakutienė

Bylos duomenimis, 2003-2004 metais veikdamas bendrininkų grupėje D.Potapovas atrinko penkias grupes merginų, kurios buvo išvežtos į JAE ir Siriją, pas tuos pačius šeichus ir jų aplinkos žmones.

Šiose šalyse sąvadautojo bendrininkės lietuvės faktiškai kontroliavo merginas, kadangi jos surinkdavo lietuvaičių pasus, lėktuvo bilietus ir neišleisdavo jų iš namų.

V.Jakutienė – tik viena iš dešimčių

Visos merginos buvo vežamos pas ginekologus, buvo tiriamas jų kraujas dėl lytiškai plintančių ligų, jos privalėjo gerti kontraceptines tabletes.

Atsisakius teikti sekso paslaugas merginoms buvo grasinama, kad jos negalės grįžti namo arba turės sumokėti įdarbinimo sutartyje numatytą baudą, kuri siekė 10 tūkst. JAV dolerių.

Tiesa, ne visos išvežtos merginos turėjo lytiškai tenkinti klientus, tačiau jos žinojo apie tikrąjį kelionės tikslą Sirijoje ar JAE.

„Kai kurios pilnai žinodavo, kad galimai reikės teikti seksualines paslaugas. Kai kurioms aš turėjau paaiškinti pats. Jei kildavo abejonių, kad mergina nesupranta ar nesutinka, jai nebūdavo siūloma ta kelionė“, – sakė D.Potapovas.

Vilniaus apygardos prokuroras Remigijus Matevičius buvo pasibaisėjęs tuo, jog nepilnamečių merginų tėvai ne tik neprieštaravo, tačiau ir sutiko su tokiomis kelionėmis.

Agentūra kaupė merginų duomenis

Merginas verbavęs D.Potapovas aiškino, kad dažniausiai užsakymo iš šeichų aplinkos žmonių sulaukdavo likus dviem savaitėms iki kelionės į JAE ar Siriją, tačiau merginos buvo stebimos ir atrenkamos gerokai anksčiau. O agentūros skelbimai buvo dedami į žurnalą „Panelę“ ir afišuojami televizijoje.

Anot D.Potapovo, oficialiai jo užduotis buvo ieškoti „naujų veidų“ – ne tik JAE šeichams, tačiau ir pasirodymams mados renginiuose, filmavimuose televizijose. Taip D.Potapovas sukaupė duomenų bazę, kurioje būdavo anketiniai duomenys ir merginų nuotraukos.

Šeichai patys atsirinkdavo merginas pagal nuotraukas, o agentūra joms pasiūlydavo kelionę į JAE.

Sąvadautojams padėjo ir tai, jog iš šalies „Vita Lucci“ atrodė, kaip tikra modelių agentūra – ji buvo įsikūrusi S.Konarskio gatvėje esančiame Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) pastate.

Dėl to D.Potapovas tikino įsidarbinęs agentūroje vadybininku ir neplanavęs prisidėti prie prostitucijos verslo.

„Vėliau, įmonių savininkės ir direktorė viską tiesiai šviesiai papasakojo – merginoms gali būti pasiūlyta teikti lytines paslaugas, bet buvau įtikintas, kad jokios prievartos nebūtų. Abejonių neliko, kai pačios merginos man paminėjo tą faktą“, – sakė D.Potapovas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./ Denisas Potapovas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./ Denisas Potapovas

Važiuodavo ne kartą

Apklausę merginas teisėsaugininkai panaudotos fizinės prievartos atvejų prieš jas taip pat neužfiksavo, tik viena mergina prabilo „apie krepštelėjimą“, daugiau tyrime figūruoja psichinė prievarta.

Po savaitės JAE merginos grįždavo, o D.Potapovas pats dar Vilniaus oro uoste joms išdalydavo vokus su pavardėmis. Juose būdavo numatytas atlygis „už kelionę“. Taip pat merginos dovanų iš savo klientų gaudavo telefonus, fotoaparatus ar sukneles, todėl apie du trečdalius jų į tokias keliones važiuodavo pakartotinai.

Tiesa, lietuvaitės taip paprastai į JAE grįžti negalėdavo, kadangi kelias vizas turinčios merginos sukeldavo įtarimų, todėl joms tekdavo atsikratyti turimu pasu Lietuvoje, kad gautų naują.

Kai kurios pilnai žinodavo, kad galimai reikės teikti seksualines paslaugas. Kai kurioms aš turėjau paaiškinti pats. Jei kildavo abejonių, kad mergina nesupranta ar nesutinka, jai nebūdavo siūloma ta kelionė.

D.Potapovas neigė versiją, kad šeichų aplinkos žmonės taip siekė apsidrausti, kad į JAE atvyktų nekaltos merginos. Pasak sąvadautojo, tokio reikalavimo nei iš savo vadovės, nei iš klientų nėra sulaukęs.

Paspruko po vadovės skambučio

Sąvadautojas aiškino iš Lietuvos pasprukęs, kai vieną 2004-ųjų vakarą sulaukė netikėto skambučio iš taip pat ieškomos „Vita Lucci“ vadovės, Natalijos Liminovič.

„Natalija pasakė, kad turiu 20 minučių susikraut daiktus ir išvykt iš Lietuvos. Pasakė, kad jai nereikia liudytojų. Nors aš nebuvau paieškomas tuo metu“, – sakė D.Potapovas.

15min primena, kad modelių agentūros vadovė ir įtariama sąvadautojų organizatorė Natalija Liminovič tebesislapsto JAE. Bylos duomenimis, ji artimai draugavo su vietiniu gyventoju Anasu al Halabiu, tarpininkavusiu tarp lietuvių ir šeichų aplinkos žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min