Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

V.Kačialovo gimnazijos rūsyje vilnietę nužudęs Vytautas Mockus nuteistas kalėti 10 metų

Lyginsite aukštyn kojomis?
15min.lt skaitytojo Lauryno nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: konfliktas dėl lyginimo lentos vilnietei kainavo gyvybę, o jos budeliui - laisvę.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje 48 m. vilniškis Vytautas Mockus buvo kaltinamas Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazijos rūsyje nužudęs savo pažįstamą 55 m. P.J.

Bylos duomenimis, nusikaltimas įvykdytas 2014 m. kovo 7 dieną V.Kačianovo gimnazijos rūsyje. Mirtimi pasibaigęs konfliktas tarp V.Mockaus ir P.J. kilo dėl lyginimo lentos. P.J. apkaltino V.Mockų, kad pastarasis už ją jai nesumokėjo 140 litų.

Nužudęs P.J., nuteistasis iš įvykio vietos pasišalino. Sugrįžęs tos pačios dienos vakarą, suvyniojo aukos kojas į plėvelę ir apklojo ją rūsyje rasta kilimine danga, uždengė automobilio ratais.

Žudiku tapęs V.Mockus dirbo gimnazijos valgykloje, kartu su sugyventine rūpinosi moksleivių maitinimu.

V.Mockus dirbo minėtos gimnazijos valgykloje. Kartu su sugyventine rūpinosi moksleivių maitinimu ir, kaip pasakojo V.Mockus, P.J. kažkada jam paskolino pinigų verslui pradėti. Nuo to laiko, anot kaltinamojo, P.J. jį terorizavo dėl negrąžintos skolos.

Teisme V.Mockus bandė įrodyti, kad moteris pirma jį užsipuolė, o jis tik bandė gintis, tačiau teismas kaltinamojo veiksmuose savigynos požymių nenustatė. 

Ekspertai nustatė, kad moteriai buvo suduota 12 kartų ir trimis skirtingais įrankiais, kurie buvo keičiami, todėl gynybos nuo pavojingo puolimo versiją atmetė.

„Nukentėjusiajai padarytų sužalojimų skaičius yra per didelis apsiginti nuo puolimo“, – rašoma nuosprendyje.

Teismas konstatavo, kad situacija dėl skolos ir jos grąžinimo nebuvo nauja (tai tęsėsi ne vienerius metus), todėl lengvinančia aplinkybe nelaikyta, jog menama skola galėjo V.Mockų išvesti iš kantrybės ar paskatinti nusikalsti.

Liudytojai kaltinamąjį apibūdino kaip ramaus būdo žmogų, todėl V.Mockaus veiksmų sumušant nukentėjusiąją teismas nelaikė spontaniškais ar išprovokuotais nukentėjusiosios.

Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė, kad V.Mockus padarė labai sunkų tyčinį nusikaltimą, dėl kurio buvo atimta žmogaus gyvybė. Skiriant bausmės dydį, atsižvelgta, kad kaltinamasis, mušdamas nukentėjusiąją, naudojo net kelis įrankius.

Už padarytą nusikaltimą teismas V.Mockų pripažino kaltu ir skyrė 10 m. laisvės atėmimo bausmę, kurią nuteistasis turės atlikti pataisos namuose.

Teismo sprendimu V.Mockus nužudytosios artimiesiems turės sumokėti per 36 tūkst. eurų neturtinę ir turtinę žalą, rašoma teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su visuomene Vaidos Kibirkštytės penktadienį paviešintame pranešime.

Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min