Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vadimas Kaluginas, įtariamas baisiais seksualiniais nusikaltimais, pasveiko ir gali būti teisiamas

Vadimas Kaluginas
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Vadimas Kaluginas
Šaltinis: 15min
0
A A

Iki šiol nepakaltinamu laikytas vilnietis Vadimas Kaluginas, įtariamas seksualiai išnaudojęs narkotikais apsvaigintus vaikus, pasveiko. Teismas sprendžia, ar jaunas vyras, kurį tik planuota priverstinai gydyti, gali atsakyti už savo poelgius baudžiamąja tvarka.

Iki šiol gana slaptai tvarkytoje vilniečio Vadimo Kalugino (gim. 1986 m.) byloje dėl sunkių seksualinių nusikaltimų – netikėtas posūkis.

Trečiadienio rytą Vilniaus apygardos teisme paaiškėjo, kad naujausios ekspertų išvados nebepalankios baudžiamosios atsakomybės galėjusiam išvengti įtariamajam. Ekspertizės metu nustatyta, kad V.Kaluginas jau pasveiko ir dabar gali atsakyti už savo veiksmus.

Šias išvadas gavusi teisėja sprendžia, kaip toliau elgtis su byla, kurioje dėl įtariamojo nepakaltinamumo turėjo būti sprendžiamas tik klausimas dėl priverčiamųjų medicinos priemonių skyrimo.

Galimas naujasis bylos scenarijus – teismas nutars grąžinti baudžiamąją bylą Vilniaus apygardos prokuratūrai, kad būtų surašytas kaltinamasis aktas ir V.Kaluginas stotų prieš teismą.

Aukas įviliodavo į savo namus

Bylos duomenimis, vieną kartą dėl jaunos moters išžaginimo jau teisto jauno vyro aukomis šįkart galėjo tapti net septyni nepilnamečiai.

Teigiama, kad vaikai buvo tvirkinami, svaiginami alkoholiu ir narkotikais (amfetaminu ir metamfetaminu), o trys iš jų patyrė seksualinę prievartą.

Prokuratūros žiniomis, nuo 2009-ųjų gruodžio iki 2010-ųjų sausio siautėjęs pedofilas mažamečius berniukus įsiviliodavo į namus suteikdamas galimybę jiems žaisti kompiuterinius žaidimus.

Kitas jo triukas – V.Kaluginas net apie 25 tūkst. kartų yra skambinęs vaikams iš savo mobiliojo telefono, leisdamas jiems už kiekvieną priimtą skambutį uždirbti po 10 centų.

Dar viena byloje nustatyta aplinkybė: vaikams V.Kalugino namuose buvo rodomi pornografiniai filmai.

Nukentėję vaikai yra iš vienos sostinės mokyklos.

Netrukus po sulaikymo V.Kaluginas pripažintas nepakaltinamu, jis atsidūrė psichiatrijos ligoninėje.

Už sunkius seksualinius nusikaltimus nepilnamečių atžvilgiu V.Kaluginui gali grėsti iki 20 metų nelaisvės.

Skundėsi Seimo kontrolieriui

Beje, pernai Seimo kontrolierių įstaigoje gautas V.Kalugino skundas dėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK), Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pareigūnų ir laisvės atėmimo vietoje veikiančios asmens sveikatos priežiūros tarnybos gydytojo psichiatro veiksmų.

V.Kaluginas skundėsi, kad prieš jį buvo naudotas fizinis ir psichologinis smurtas, o kratos gyvenamosiose vietose buvo neteisėtos.

Atsižvelgdamas į pareiškėjo skunde nurodytas aplinkybes, tyrimą atlikęs Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius išskyrė keturias skundo dalis:
1. Dėl Vilniaus apskrities VPK pareigūnų veiksmų, atliekant kratas pareiškėjo gyvenamosiose patalpose.
2. Dėl sulaikymo metu galbūt vartoto fizinio ir psichologinio smurto.
3. Dėl Kalėjimų departamento pareigūnų ir Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo Sveikatos priežiūros tarnybos personalo veiksmų.
4. Dėl Kalėjimų departamento pareigūnų veiksmų, nagrinėjant pareiškėjo skundus.

Dvi pastarąsias skundo dalis kontrolierius R.Valentukevičius pripažino pagrįstomis. Seimo kontrolierius įpareigojo atsakingus asmenis ištaisyti trūkumus, o pažymą apie atlikto tyrimo išvadas persiuntė ir teisingumo ministrui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min