Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 lapkričio 10d. 09:26

Vagys išardė ir pavogė Karaliaus Vilhelmo tilto metalo konstrukcijų už 30 tūkst. Lt., paveldosaugininkai prašo visuomenės pagalbos

Tiltas per Vilhelmo kanalą paskelbtas kultūros vertybe.
Kultūros paveldo dep.nuotr. / Tiltas per Vilhelmo kanalą paskelbtas kultūros vertybe.
Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio skyriaus darbuotojai kreipėsi į policiją.

Jie praėjusį penktadienį pastebėjo, kad Klaipėdoje šalia Kairių poligono išardyta dalis Karaliaus Vilhelmo tilto.

Vagys nupjovė ir pavogė tilto metalines konstrukcijas. Žala įvertinta 30 tūkst. Lt.

Apie vagystę Kultūros paveldo departamento Klaipėdos padalinio darbuotojus informavo uostamiesčio universiteto rektorius Vladas Žulkus.
„Mes nuvykome į vietą ir aptikome, kad pirmo metalinio tilto iš Klaipėdos pusės, netoli vandenvietės, statyto ir kniedyto dar iki karo, nupjautos kelios sijos ir konstruktyvo dalis“, - pasakojo vyriausiasis valstybinis inspektorius Laisvūnas Kavaliauskas. Šis tiltas nebenaudojamas, žmonės juo nevaikšto, tačiau, anot specialisto, tai itin įdomus inžinerinis statinys.
„Vilhelmo kanalas yra paskelbtas kultūros vertybe kartu su visais priklausiniais – tiltais, šliuzais. Čia yra buvę visa eilė tiltelių, kurie nuardyti, o šis išlikęs gana neblogai“, - pasakojo paveldo specialistas.

L.Kavaliauskas teigė, kad tiltas dar prieš dešimtmetį atlaikė pirmąjį metalo vagių vajų, tad dabar tai jau antroji ilgapirščių banga. „Tuomet buvo vagiami spalvoti metalai, dabar jo poreikiai mažesni, tačiau populiarus paprastas metalas. Prašome ir visuomenės pagalbos, gal matė šalia gyvenantys, kaip vežamos šios konstrukcijos, būtume dėkingi, jei informuotų mūsų departamentą“, - į visuomenę kreipėsi L.Kavaliauskas.

Prieš porą mėnesių departamento specialistus nuliūdino ir kita vagystė. Ilgapirščiai nupjaustė metalinę tvorelę ties žydų kapinėmis Klaipėdos rajone. Kol policija tyrė įvykį, ilgapirščiai spėjo nupjauti ir likusius kelis metalinius segmentus.
„Jau nebeliko nieko švento“, - atsiduso L.Kavaliauskas. Jis įsitikinęs, kad metalas nukeliavo ne į supirktuves, o buvo panaudotas statybvietėse.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

08:08
20:36
01:37

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min