Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vagys pragręžė „Mažeikių naftos“ produktotiekį, į upę veržiasi dyzelinas (atnaujinta 13.24 val.)

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Biržų rajone likviduodama dar nežinomo masto ekologinė katastrofa.

Šeštadienio rytą, apie 9 val., „Mažeikių naftos“ specialistai pastebėjo, kad staiga krito slėgis viename iš produktotiekių.

Pradėjus ieškoti šio nesklandumo priežasčių, paaiškėjo: vagys pragręžė dyzelino tiekimo vamzdyną, Biržų rajono teritorijoje einantį Apaščios upės dugnu. Prijungti savųjų vamzdžių vagims nepasisekė, dyzelinas stipria srove ėmė veržtis į upės vandenį.


Žiūrėti Ekologinė nelaimė Biržų rajone didesniame žemėlapyje

Apaščios upelis įteka į Nemunėlį. Nuo tos vietos, kur į Apaščią išsiliejo dyzelinas, iki upių santakos yra keliolika kilometrų. Kai kuriai duomenimis, teršalai Apaščios upe spėjo pasklisti mažiausiai 3 kilometrų atkarpoje.


Žiūrėti Ekologinė nelaimė Biržų rajone didesniame žemėlapyje

Šeštadienio rytą apie šį įvykį sužinojęs Valstybinės aplinkos apsaugos inspekcijos Avarijų prevencijos ir valdymo skyriaus vedėjas Gediminas Markauskas iškart pamiršo planus pasiilsėti ir iš sostinės išskubėjo į katastrofos vietą Totorių kaime (Biržų r.)

Pakeliui, jau po vidurdienio, G.Markauskas, kurio telefonas šiomis valandomis įkaitęs iki raudonumo, naujienų portalą 15min.lt informavo: „Šiuo metu imamasi visų priemonių, kad sustabdyti teršalų plitimą.“

Inspekcijos atstovo misija – koordinuoti ir vadovauti šios avarijos likvidavimo operacijai. Teršalų plitimas stabdomas vandenyje statant specialias išsiliejusį dyzeliną stabdančias užtvaras.

Pažeistu produktotiekiu dyzelinas tiekiamas iš Baltarusijos į Latviją. Kad būtų budrūs, apie išsiliejusius teršalus yra informuoti ir latvių pareigūnai.

„Matyt, bandė kažkas daryti priėjimą, bet nepavyko“, – apie žlugusius po vandeniu veikusių ilgapirščių kėslus kalbėjo G.Markauskas. Jis teigė kol kas nežinantis, ar vagys, be šios skylės, paliko kitokių savo veiklos pėdsakų. „Gudrūs žmonės“, – replikavo inspekcijos pareigūnas.

Gaudyti įtariamuosius – vietos policijos reikalas.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min