Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 01 07, 20:23

Vagys smogė net advokatės Proninos žentui

Jonažolių gatvėje sostinėje praūžė vagys. Vienu sykiu apvogti keli butai ir automobiliai. Tarp nukentėjusiųjų – Lietuvoje veikiančios latvių bendrovės vadovas ir ekstravagantiškais apdarais pagarsėjusios vilnietės advokatės Svetlanos Proninos žentas.
bet kai antrą kartą išvogs visiems, vis vien teks kažką galvoti“, – svarstė advokatės dukterį Evanželiną neseniai vedęs A.Tumėnas.
„Kai antrą kartą išvogs visiems, vis tiek teks kažką galvoti“, – svarstė advokatės dukterį Evanželiną neseniai vedęs A.Tumėnas. / Irmano Gelūno/„Scanpix“ nuotr.

Mūsų šalyje vis įžūliau siaučia vagys. Šį kartą jie surengė antpluodį sostinės pakraštyje, Lazdynų mikrorajone, ramioje Jonažolių gatvėje. Nusikaltėlius domino butuose ir mašinose esantis turtas.

Įveikė šarvuotas duris

„Parašykite taip: net jeigu žmonės turi šarvuotas duris, vis tiek privalo labiau saugotis, nes tai nepadeda“, – trečiadienį pavakare portalui 15min.lt sakė Lietuvoje dirbančios latvių kompanijos „LT Grupa“ direktorius Matis Veldė.Net jeigu žmonės turi šarvuotas duris, vis tiek privalo labiau saugotis, nes tai nepadeda, – lietuvius įspėjo Lietuvoje apvogtas latvis M.Veldė.

Su akcentu šnekantis, bet per metus puikiai lietuviškai pramokęs verslininkas dalijosi karčia patirtimi: dieną, kai nieko nebuvo namuose, į jo būstą Jonažolių gatvėje, išgręžę šarvuotas duris, įsibrovė ilgapirščiai.

Nuostoliai palyginti nedideli, nes vagis sudomino tik papuošalai bei parfumerija. Kainuos ir suniokotų durų remontas. „Turime dar rimčiau pagalvoti apie savo ir turto saugumą. Ir man teks kažką sugalvoti. Gal visiškai ir neapsisaugosi, bet yra priemonių, kurios apsunkina vagims darbą ir jie eis ten, kur lengviau“, – svarstė M.Veldė.

Maždaug tuo pačiu metu Jonažolių gatvėje buvo apvogti ir latvių verslininko kaimynai. Iš buto dingo krūva juvelyrinių dirbinių – apyrankių, kaklo papuošalų. Vagys išsinešė ir nemažai grynųjų, taip pat brangų mobilųjį telefoną. Bendras nuostolis siekia apie 8 tūkst. litų.

Žala – ir Proninos žentui

Neliko nepastebėtas ir gretimo namo požeminėje aikštelėje stovintis advokatės S.Proninos žento Arno prabangus pilkas automobilis Volkswagen Phaeton. Nusikaltėliai išdaužė 2003 metų laidos limuzino langą ir išlupo navigacinę aparatūrą, kainuojančią apie 5000 litų.

Ruslano Kondratjevo/„Scanpix“ nuotr./Garsi advokatė S.Pronina niekada nelieka nepastebėta vien dėl jos aprangos.
Ruslano Kondratjevo/„Scanpix“ nuotr./Garsi advokatė S.Pronina nelieka nepastebėta vien dėl aprangos.

Pernai pavasarį S.Proninos dukterį Evanželina vedęs 23 metų A.Tumėnas pasiguodė, kad dabar jį užgriuvo techniniai rūpesčiai: „Dabar tik išsiurbė plovykloje man tuos stiklus, bet dar liko krūva problemų, nes ta mašina reta, detalių nėra. Net stiklo nėra – reikia užsakinėti. Jau čia tikrai kokiam mėnesiui aš likau be automobilio!“

A.Tumėnas minėjo, jog pastarosiomis savaitėmis jo namo gyventojai kentėjo masiškai. „Kiek ten mašinų išdraskė! Su kaimynais šnekėjom, tai baisu. Vien aplink mane mažiausiai keturis automobilius išplėšė“, – pasakojo 15min.lt pašnekovas.

Vilniečiui rūpi, kaip apsaugoti savo bei kaimynų turtą.

„Manau, pirmiausia kaimynai turėtų būti atidesni, nes dabar ir laiptinės durų dažnai neužrakina, ir pašalinių asmenų vidun įleidžia. Gal ir apsaugos kameros padėtų nuo to apsisaugoti, bet kaimynai pas mus nelabai nori jas statyti. Gal žmonės dabar pinigų neturi, bet kai antrą kartą išvogs visiems, vis tiek teks kažką galvoti“, – svarstė S.Proninos žentas.Mėnesiui likau be automobilio! – krimtosi garsios advokatės žentas A.Tumėnas.

Latvis tiki Lietuvos policija

Internetinei parduotuvei vadovaujantis latvis M.Veldė su 15min.lt skaitytojais dalijosi ir kitais pastebėjimais apie lietuvišką kriminalinę kasdienybę. „Jei žmonės mato, kad požeminėje namo aikštelėje sugedę automatiniai vartai – tegul būna ypač budrūs! Labai dažnai vagys pirmiausia sulaužo vartus, o tada patenka į namą ir daro, ką nori“, – lietuviškai kalbėjo latvis. Kai vartai pakilę bei užlūžę, vagys turi ir daugiau variantų, kaip pasišalinti su grobiu.

Paklaustas, ar mūsų šalyje ligi šiol jausdavosi saugiai, M.Veldė kalbėjo: „Ir Lietuvoje, ir Latvijoje – visur vienodai. Žmonių būna visokių.“

Ar latvių verslininkas jau spėjo susidaryti įspūdį, kaip dirba Lietuvos policija? „Žmonės atlieka savo darbą. Manau, policija čia dirba taip, kaip ir turėtų dirbti“, – sakė pašnekovas ir tikino, jog susidūrimas su vagimis tikrai neprivers jo mesti verslo reikalų ir grįžti į Latviją.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min