Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vagysčių banga neatslūgsta

Vagystė iš automobilio
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Vagystė iš automobilio
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Policijos duomenimis, praėjusiais metais Lietuvoje buvo užregistruota beveik 39,6 tūkst. vagysčių. Neatslūgstanti vagysčių banga lėmė, kad pernai 100 tūkst. gyventojų teko 1185 vagystės, o tai net 141 vagyste daugiau nei 2008 metais. Tačiau nerimą kelia ne tik vagysčių skaičiaus augimas, bet ir vagių polinkis įžūlėti.

Dėl sudėtingos ekonominės situacijos ir blogėjančios kriminogeninės padėties šalyje populiarėja turto draudimas – tai viena iš nedaugelio draudimo rūšių, kurioje sunkmečiu buvo užfiksuotas sutarčių augimas.

Draudimo priežiūros komisijos duomenimis, pernai turto draudimo sutarčių rinkoje buvo pasirašyta beveik 8 proc. daugiau nei 2008 m. Pasirašytų turto draudimo įmokų suma draudimo bendrovėje „ERGO Lietuva“ šių metų pirmą mėnesį siekė daugiau nei 4 mln. litų, o tai 11 proc. daugiau nei per praėjusių metų tą patį laikotarpį.

Anot minėtos bendrovės Turto draudimo departamento direktoriaus Tomo Nenartavičiaus, vis dažniau vagys ir plėšikai į svetimą turtą kėsinasi vidury baltos dienos ir net tai, kad patalpose yra žmonių, nebūtinai tampa jiems kliūtimi. Keičiasi ir vagių veikimo būdai. Pavyzdžiui, bankomatų traukimą trosais pakeitė jų sprogdinimai, vagys vis dažniau į patalpas braunasi per sienas ar stogą. Be to, auga ir vidutinė vagystės metu patiriama žala. Ji per šių metų pirmus du mėnesius siekė beveik 2 tūkst. litų, tuo tarpu praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu ilgapirščiai sukeldavo penktadaliu mažesnę žalą.

Nesuveikia signalizacijos

Draudimo bendrovė „ERGO Lietuva“ praėjusiais metais užregistravo net 50 vagystės atvejų, kai nesuveikė signalizacija. Signalizacijos dažniausiai nesuveikia dėl mechaninių gedimų ir išsikrovusių baterijų. Taip pat pasitaiko, kad remontų metu būna pažeidžiami signalizacijos laidai arba patalpose išdėstomas nepakankamas judesio daviklių kiekis. Vagys, stebėdami savo taikinį, greitai perpranta, kur galima būtų tikėtis signalizacijos judesio daviklių ir suplanuoja, kaip juos būtų galima apeiti, todėl vertėtų pasistengti, kad jų išvengti įsibrovėliams būtų kaip įmanoma sudėtingiau.

Laužiasi ir pro stogą

Įprasta, kad vagys braunasi per duris, langus, tačiau pastaruoju metu po įsilaužimo kartais tenka lopyti skyles sienose ar net stoge. Pasak T.Nenartavičiaus, draudimo bendrovėje per mėnesį užregistruojamos 1–2 vagystės, kurių metu įsilaužėliai į patalpas patenka per sienas arba stogą. „Paprastai toks kelias pasirenkamas braunantis į įmonės patalpas. Vagys būna nusižiūrėję objektą – skylės padaromos apsaugos daviklių nematomumo zonose ir tai jiems suteikia galimybę neskubėti“, – pasakoja T.Nenartavičius.

Draudimo bendrovės duomenimis, tokių vagysčių metu padaroma penktadaliu didesnė žala nei įprastai. Yra užregistruota atvejų, kai per sieną ar stogą įsilaužę vagys klientams sukėlė daugiau nei 50 tūkst. litų nuostolių.

Masalas ant automobilio priekinės sėdynės

Pastaruoju metu draudikai registruoja vis daugiau atvirų vagysčių, kai pagrobiamos keleivio pusėje padėtos moterų rankinės. Neretai vagys pačiumpa ne tik ant sėdynės padėtą rankinę, bet ir nešiojamąjį kompiuterį. „Paprastai tokios vagystės įvyksta sustojus prie šviesoforo arba automobilių statymo aikštelėse, kol vairuotojos sėda į automobilį. Vagystė vyksta žaibiškai – vagis atsidaręs dureles čiumpa nužiūrėtą daiktą ir sprunka“, – pasakoja T.Nenartavičius.

Nepaisant to, kad vagystė trunka kelias sekundes, patiriama žala būna nemenka. „Tokių vagysčių metu žala paprastai siekia nuo 1,5 iki 3 tūkst. litų ir draudikai gali ją atlyginti, jei apdraustas su savimi nešiojamas turtas“, – teigia T.Nenartavičius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min