Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vagystės vaistinėje kaltininką prokurorams pavyko nubausti per pusantros dienos

Prokuroras
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Prokuroras
Šaltinis: 15min
0
A A

Už vagystę vaistinėje 44 metų V.A. bausmės sulaukė per pusantros dienos. – Anykščių rajono apylinkės teismas, pagreitinto proceso tvarka išnagrinėjęs prokuroro Arvydo Miečiaus perduotą svetimo turto grobstymo baudžiamąją bylą, nuteistajam paskyrė 45 paras arešto.

Sausio 19 d. popietę Anykščiuose V.A., užsukęs į Antano .Baranausko aikštėje esančią vaistinę, iš savitarnos skyriaus lentynų į kišenę įsidėjo daugiau kaip pusantro šimto litų vertės keletą maisto papildų – „Omega–3“, „Kalcio, magnio, cinko“, „Žuvų taukų Omega–3“ indelių ir išėjo į gatvę. Netrukus jį sulaikė policijos pareigūnai ir rado pavogtus maisto papildus, teigiama išplatintame pranešime.

Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Arvydas Miečius teigia, kad bausmės netrukus sulaikytam vagišiui buvo prašoma pagreitinto proceso tvarka, nes buvo aiškios veikos padarymo aplinkybės, todėl ir siekta atlikti ikiteisminį tyrimą kuo greičiau.

Prokurorai nustatė, kad padaryta nusikalstama veika atitinka požymius baudžiamojo nusižengimo, numatyto Baudžiamojo kodekso straipsnyje dėl vagystės, nes pagrobtų prekių suma neviršijo trijų minimalių pragyvenimo lygių dydžio.

Sausio 21 d. nuosprendį paskelbęs teismas prokuroro prašymą patenkino, nes vienuolika kartų už nusikaltimus nuosavybei teistas kaltinamasis vėl nusikalto tik išėjęs iš policijos komisariato, kuriame atliekamas ikiteisminis tyrimas jo baudžiamojoje byloje dėl kitos vagystės. Taip pat jis buvo ką tik nubaustas už narkotinių medžiagų vartojimą.

Pasak prokuroro, V.A. baudžiamąją atsakomybę sunkino ta aplinkybė, kad jis nusikalto būdamas apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų, todėl už padarytą baudžiamąjį nusižengimą jam buvo paskirta griežčiausia įstatymo sankcijoje numatyta bausmė – areštas.

Teismas, įvertinęs kaltinamojo asmenybę ir visišką nenorą pasitaisyti, jam paskyrė maksimalią arešto bausmę – 45 paras. Pagreitinto proceso tvarka nagrinėti baudžiamąją bylą prokuroras prašo tada, kai nusikalstamos veikos padarymo aplinkybės yra aiškios, tačiau byla turi būti nagrinėjama teisme. Tokiu atveju prokuroras su pareiškimu į teismą kreipiasi ne vėliau kaip per dešimt dienų nuo veikos padarymo dienos ir prašo nagrinėti bylą pagreitinto proceso tvarka.

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai kartu su apylinkių kolegomis pernai perdavė nagrinėti teismui 2057 baudžiamąsias bylas, tarp jų – 210 bylų pagreitinto proceso tvarka, 329 – baudžiamuoju įsakymu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Vaistinė
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min