Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 8d. 10:31

Vaikišką vežimėlį perėjoje partrenkęs vairuotojas neteko vairuotojo pažymėjimo

Įvykio vietoje
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Įvykio vietoje
Vairuotojas, pirmadienį Vilniuje pėsčiųjų perėjoje partrenkęs vežimėlyje sėdėjusį vaiką, neteko vairuotojo pažymėjimo, pranešė Vilniaus policija.

Kaip rašoma Vilniaus policijos pranešime, pirmadienį  Vilniuje, Smėlio g. ir  Šilo g. sankryžoje, įvyko avarija, kurios pasekmės galėjo būti tragiškos. Pilietis S.A. (gim. 1937 m.), vairuodamas automobilį Opel Zafira, neatsižvelgė į meteorologines sąlygas, nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje nepraleido ėjusios ir vaikišką vežimėlį stūmusios pėsčiosios ir juos abu partrenkė.

Tik per laimingą atsitiktinumą mama su vaiku nebuvo sužeisti, tačiau vežimėlis sugadintas nepataisomai.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdyboje vykusio administracinio teisės pažeidimo bylos nagrinėjime priimtas nutarimas eismo įvykį sukėlusiam vairuotojui S.A. atimti teisę vairuoti transporto priemones 3 mėnesiams. Minėtas vairuotojas vairuotojo pažymėjimą atgaus praėjus paskirtam teisę vairuoti transporto priemones atėmimo terminui ir kai išklausys papildomo vairuotojų mokymo kursą.

Praėjusiais metais Vilniuje įvyko 301 eismo įvykis, kurių metu transporto priemonių vairuotojai partrenkė pėsčiuosius eismo dalyvius. 22 pėstieji žuvo, 295 buvo sužeisti. 192 eismo įvykiuose kalti buvo vairuotojai, dėl jų netinkamų veiksmų kelyje žuvo 9 žmonės, sužeisti 198 pėstieji.

Vilniaus apskrities VPK Kelių policijos valdybos pareigūnai prašo vairuotojų laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų ir primena, kad vairuotojas, įvažiuodamas į kelią iš esančių šalia jo teritorijų, išvažiuodamas iš kelio, privalo sustoti ir praleisti pėsčiąjį, kurio judėjimo kryptį jis kerta, o, sukdamas į dešinę ar į kairę sankryžose - į jo važiavimo krypties bet kurią eismo juostą, įėjusį pėsčiąjį.

Kai sukama į kelią su viena eismo juosta kiekviena kryptimi, vairuotojas privalo sustoti ir praleisti į bet kurią eismo juostą įėjusį pėsčiąjį. Vairuotojas visais atvejais privalo duoti kelią pėsčiajam važiuodamas atbulas (KET 34 p.).

Reguliuojamoje sankryžoje ar pėsčiųjų perėjoje, kai šviesoforo ar reguliuotojo signalai leidžia važiuoti, vairuotojas privalo duoti kelią nespėjusiam pereiti važiuojamosios dalies pėsčiajam, kuris įžengė į ją esant leidžiančiam eiti signalui. Važiuodamas kryptimi, kurią rodo rodyklė, įjungta papildomoje sekcijoje kartu su geltonu arba raudonu signalu, vairuotojas privalo duoti kelią pėsčiajam (KET 35 p.).

Artėdamas prie nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos, vairuotojas privalo sulėtinti greitį arba sustoti prieš kelio ženklą ,,Pėsčiųjų perėja", kad praleistų į bet kurią jo važiavimo krypties eismo juostą, o keliuose su viena eismo juosta kiekviena kryptimi - į bet kurią eismo juostą perėjoje įėjusį pėsčiąjį (KET 37 p.).

Jeigu prieš pėsčiųjų perėją sustojo transporto priemonė, ta pačia kryptimi važiuojantis vairuotojas privalo sustoti ir vėl pradėti važiuoti tik įsitikinęs, kad perėjoje nėra pėsčiojo, kuriam jis galėtų sutrukdyti arba sukelti pavojų. Jeigu prieš pėsčiųjų perėją transporto priemonė sulėtino greitį, ta pačia kryptimi važiuojantis vairuotojas privalo sulėtinti greitį arba sustoti ir vėl pradėti važiuoti tik įsitikinęs, kad perėjoje nėra pėsčiojo, kuriam jis galėtų sutrukdyti arba sukelti pavojų. (KET 38 p.).

Vairuotojui draudžiama įvažiuoti į pėsčiųjų perėją, jeigu už jos yra grūstis, dėl kurios reikėtų sustoti, o sustojusi transporto priemonė trukdytų pėstiesiems (KET 39 p.).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min