Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaikų globos namuose augusi mergina iš tėvo prisiteisė išlaikymą

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) išnagrinėjęs kasacinį skundą tėvo ir dukros byloje dėl išlaikymo priteisimo, konstatavo, kad aplinkybė, jog vaikas augo valstybiniuose vaikų globos namuose ir jam teismo sprendimu buvo paskirta rūpyba, nepašalina tėvų prievolės mokėti išlaikymą.

Bylą nagrinėjusi LAT Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija nutartyje pažymėjo, kad jei tėvai neteikia išlaikymo, atsiranda pagrindas skaičiuoti išlaikymo įsiskolinimą.

Pilnametė mergina, šiuo metu pati auginanti sūnų, kreipėsi į Kauno miesto apylinkės teismą prašydama nustatyti tėvystę jos tėvui ir priteisti iš jo išlaikymą. Jos nurodymu, tevystę patvirtinta DNR ekspertizė. Per ieškovės gyvenimą globos namuose, tėvas jai išlaikymo neteikė ir jokių lėšų neskyrė.  Tuo metu būdama nepilnametė, ji negalėjo pati kreiptis dėl tėvystės nustatymo ir išlaikymo priteisimo.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nuomone, vaikas, kuriam paskirta rūpyba ir nustatyta gyvenamoji vieta globos namuose, gali prisiteisti išlaikymo įsiskolinimą iš tėvo. Globos namams nepareiškus reikalavimo, vaikas laikomas kreditoriumi ir tinkamu ieškovu tokioje byloje.

Šis Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min