Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaistų dukrai į Angliją siuntusi pensininkė išteisinta dėl psichotropinių medžiagų kontrabandos

Konfiskuoti vaistai
Telšių VPK nuotr. / Konfiskuoti vaistai/ Asociatyvi nuotr.
Šaltinis: 15min
1
A A

Kauno apygardos teismas ketvirtadienį paskelbė išteisinamąjį teismo nuosprendį 68-erių Elenai B., kuri buvo kaltinama neteisėtu disponavimu psichotropinėmis medžiagomis ir pasikėsinimu jas siųsti per valstybės sieną – kontrabanda.

Kaip informuoja Kauno apygardos teismas, atliekant ikiteisminį tyrimą, muitinės pareigūnai siuntinyje, adresuotame gavėjui Didžiojoje Britanijoje, rado medikamentų, kurių sudėtyje yra psichotropinės medžiagos „lorazepam“. Jonavos rajono gy­ven­tojai buvo pateikti kaltinimai dėl neteisėto įgijimo, laikymo ir siuntimo didelio kiekio – 0,2250 g psi­cho­tropinės medžiagos „lorazepam“ su tikslu ją platinti, ir pasikėsinimo gabenti šią medžiagą per valstybės sieną, neturint tam leidimo.

Nagrinėjant bylą teisme prokurorė sušvelnino kaltinimą, iš kurio pašalino tikslą platinti psichotropinę medžiagą.

Teismas nustatė, kad kaltinamosios veiksmai – 90 tablečių medikamento „Lorafen“, kuriame yra psi­chotropinės medžiagos, siuntimas į Didžiąją Britaniją laikinai išvykusiai dukrai, kuri išvykdama pamiršo pasiimti pagal receptą jai išrašytus vaistus, negali būti vertinamas kaip kaltinamajai inkriminuotas pasi­kėsinimas padaryti sunkų nusikaltimą – psichotropinių medžiagų kontrabandą, ir kaip neteisėtas dis­po­navimas psichotropinėmis medžiagomis.

Teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamosios dukra ilgą laiką serga psichikos liga ir kiekvieną dieną vartoja šiuos gydytojo jai išrašytus vaistus, kuriuose yra psichotropinė medžiaga. Tokio tipo medžiagos nėra absoliučiai draudžiamos, jos įeina į vaistų, parduodamų vais­ti­nė­se pagal receptus asmenims, turintiems tam tikrų negalavimų, sudėtį, t. y. medžiaga yra leidžiama vartoti medicinos tikslams.

Sulaikytų vaistų kiekis yra santykinai nedidelis – pagal receptą – skirtas vartoti vieną mėnesį. Kaltinamoji vaistus siuntė supakuotus originalioje pakuotėje, jų neslėpė, ant siuntos nuro­dė teisingus gavėjo ir savo adresus, pašto įstaigoje žodžiu deklaravo, kad siunčia vaistus, ir pastabų nesulaukė.

Kaltinamoji yra pensinio amžiaus, niekada nebuvo susijusi su narkotinių ar psichotropinių medžiagų neteisėtu disponavimu, todėl teismas neįžvelgė jos veikoje subjektyviojo nusikalstamų veikų požymio – tyčios, kuris yra būtinas darant tokio pobūdžio nusikaltimus, ir Eleną B. išteisino, nes nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min