Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 6d. 12:01

Pakraupo nuo vaizdo Jurbarko veisykloje: voljere grūdosi 18 „užtildytų“ šunų

Išaiškinta nelegali keturkojų daugykla viename Tauragės daugiabučių specialistus nuvedė į Jurbarką. Nors sodyboje šunų veisykla veikė gavus leidimus, vaizdas šokiravo tiek gyvūnų teisių gynėjus, tiek valstybinės maisto ir veterinarijos tarybos specialistus.

Prieš kelias savaites Tauragės apskrities VPK pranešė, kad Valstybins maisto ir veterinarijos specialistai viename tauragiškės bute aptiko galimai nelegalią šunų veisyklą. Virtuvėje grūdosi 27 keturkojai: jorkšyrai, Maltos bišonai ir pudeliai.

Reide dalyvavusi viešosios įstaigos „Būk mano draugas“ atstovė Gustė Valeikaitė pasakojo, kad bute buvo jaučiamas nemalonus kvapas. O visi keturkojai grūdosi nedidelėje patalpoje. Šeimininkė juos užstumdavo spintele. Tarp 27 šunų buvo 15 jauniklių.

G.Valeikaitės nuotr./Veisykloje laikytų šunų dantų būklė buvo prasta.
G.Valeikaitės nuotr./Veisykloje laikytų šunų dantų būklė buvo prasta.

Išvada – pakirptos balso stygos

Patikrinimo metu tiek „Būk mano draugas“ atstovė, tiek specialistai iš Maisto ir veterinarijos tarnybos atkreipė dėmesį, kad keturkojai neloja, kaip įprastai būna, kai vienoje patalpoje yra daug šunų.

Kraupus įtarimas pasitvirtino – šuneliams buvo pažeistos balso stygos. Kaip spėjo G.Valeikaitė, tai galėjo būti padaryta tam, kad šunų keliamas triukšmas neatkreiptų kaimynų dėmesio.

Beje pastarieji po pareigūnų vizito tikino nė neįtarę, kas dedasi jiems už sienos. Jie taip pat aiškino nematę, kad kada nors šunys būtų vedžiojami lauke.

Būsto šeimininkei gresia rimti nemalonumai dėl žiauraus elgesio su gyvūnais.

Specialistai moters išklausinėjo, kaip į jos namus pateko šuo su jau pažeistomis balso stygomis. Moteris nurodė, kad tokį ji gavo iš veisyklos Jurbarke.

Vedami įtarimo „Būk mano draugas“ atstovė ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento darbuotojai ketvirtadienį nuvyko į Jurbarką.

Voljere – 18 augintinių

Kieme, voljere po atviru dangumi, rastas voljeras, kuriame buvo 18 suaugusių keturkojų. „Tai šuniukai, kurie turėtų būti auginami namuose, ne lauke. Patinai, patelės – visi kartu. Tiesa, šeimininkas aiškino, kad yra šildomos grindys. Tačiau matėsi, kad jiems nėra gerai. Vieno šuns akims kažkas negerai, gali būti, kad gyvūnas apakęs“, - pastebėjo patikrinime dalyvavusi Aušra Stumbrienė. Jurbarkiečio kieme buvo aptikti pudeliai, škotų terjerai, netrukus vaikuotis turinti prancūzų buldogo patelė.

Tačiau jos dėmesį patraukė nenatūralus šunų elgesys. Voljere laikyti šunys buvo tarsi užtildyti. Specialistai netgi bandė atkreipti jų dėmesį, kad šie sulotų. Tačiau veltui.

Anot specialistės, balsas šuniui – viskas. Taip jis išreiškia pyktį, džiugesį, skausmą. Įtariama, kad beveik dvi dešimtis šunų mieste laikęs vyras tokiu būdu siekė neatkreipti kaimynų dėmesio.

„Iškvietėme policiją. O kai automobilyje rašėme aktą, pareigūnai atkreipė dėmesį į sujudimą name. Klausėme šeimininko, kas ten vyksta, ar turi dar šuniukų. Jis aiškino, kad daugiau šunų nėra. Paprašėme įleisti į vidų. Jis įleido į rūsį“, - pasakojimą tęsė A.Stumbrienė.

Rūsyje – mažyliai

Rūsyje specialistai rado narvus, primenančius tuos, kur laikomi triušiai. Šeimininkas toliau atkakliai neigė turįs daugiau augintiniu. Aiškino, kad narvai seniai nenaudojami.

Tačiau tikrintojams įtarimų kėlė dar šviežios išmatos ir sudėtas ėdesys.

Pareigūnai ėmė tikrinti namą. Paaiškėjo, kad jame gyvenę veisėjo tėvai bandė paslėpti dar aštuonis vos kelių mėnesių šuniukus.

„Galima tik įsivaizduoti, kokios psichikos yra šie šunys. Laikyti tamsoje, narvuose“, - svarstė A.Stumbrienė.

Šunys iš Jurbarko gyventojo perduoti „Būk mano draugas“ atstovams.

Pradėtas tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Už tai gresia arba viešieji darbai, bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Jurbarkietis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistams buvo žinomas nuo 2017-ųjų, kai jam suteiktas veisėjo statusas. Tačiau iki šiol nebuvo aptikta pažeidimų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min