Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaizdo kameros Vilniuje ir vėl neišgelbėjo nelegalios degalinės

Nelegali degalinė
Vilniaus apskrities VMI nuotr. / Nelegali degalinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad, glaudžiai bendradarbiaudama su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnais, sostinės Titnago gatvėje ir vėl rado nelegalią degalinę ir neregistruotose talpyklose, kaip manoma, 1,2 tūkst. litrų dyzelinių degalų. Įdomu, kad nelegalią degalinę „saugojo“ vaizdo stebėjimo sistema, kuri jau antrą kartą per pastaruosius metus nepadėjo jos šeimininkams išsisukti nuo tikrintojų.

Kaip rašoma Vilniaus AVMI pranešime, mokesčių inspektoriai kartu su Vilniaus apskrities policijos pareigūnais nuolat tikrina vietas, kuriose galimai prekiaujama nelegaliomis akcizinėmis prekėmis. Apžiūrėję sandėlio tipo patalpas sostinės Titnago g. Vilniaus AVMI ir sostinės policijos darbuotojai rado 6 plastikines degalų talpyklas su kuro perpylimo įranga. Dviejose iš talpyklų buvo 1,2 tūkst. litrų dyzelino. Nė viena talpykla su dyzelinu nebuvo registruota Vilniaus AVMI.

Vilniaus apskrities VMI nuotr./Nelegali degalinė
Vilniaus apskrities VMI nuotr./Nelegali degalinė

Patikrinimo metu patalpose buvo 2 vyrai, kurie į taksi automobilio „VW Bora“ baką pylė degalus. Vienas iš jų Vilniaus AVMI ir policijos pareigūnams tvirtino, kad kitam esą buvo skolingas 30 litrų dyzelino, jį patikrinimo metu ir ketino grąžinti.

Tiek „skolininkas“, tiek taksi automobilio vairuotojas teigė, kad už minėtą degalų kiekį pinigai nebuvo sumokėti. Vyrai tvirtino, kad degalus pirko „Neste“ degalinėje, o ne nupylė iš talpyklos, ir kad nei degalai, nei talpyklos, nei pilstymo įranga jiems nepriklauso. Kam priklauso minėtas turtas ir patalpos, nei degalų pylėjas, nei taksistas nenurodė. Tyrimas tęsiamas. Pažeidėjams gali tekti sumokėti administracinę baudą iki 20 tūkstančių litų ir akcizą.

Įdomu, kad mažiau nei prieš metus Vilniaus AVMI, bendradarbiaudama su Vilniaus apskrities VPK NTV ENTS, toje pačioje vietoje jau buvo aptikusi nelegalią degalinę, kurioje buvo įrengta vaizdo stebėjimo sistema. Patikrinimo metu AVMI darbuotojai ir policijos pareigūnai rado 3,5 tonos dyzelinių degalų. Neregistruotų talpų savininkui teko sumokėti didelę administracinę baudą ir akcizą.

Mokesčių administratorius pažymi, kad transporto priemonių degalų bakuose ne iš Europos Sąjungos šalių įvežtus degalus galima naudoti tik toje pačioje transporto priemonėje, kurioje buvo įvežti. Priešingu atveju, jeigu degalai perpilami į kitą talpyklą, už juos privalu mokėti akcizą. Be to, kuro asmeninėms reikmėms įsigiję juridiniai asmenys privalo užregistruoti talpyklą Mokesčių inspekcijoje, tvarkyti degalų apskaitą ir turėti jo įsigijimo dokumentus.

VMI primena, kad gyventojai apie nelegalias degalines ar kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniesiems telefonams skirta programėle „Pranešk“, užpildę anketą interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min