Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 31d. 10:21

Vaizdo stebėjimo sistema nelegalios degalinės savininko neapsaugojo nuo tikrintojų

Nelegali degalinė
Vilniaus AVMI nuotr. / Nelegali degalinė

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad Vilniuje aptiko nelegalią degalinę, kurioje buvo įrengta vaizdo stebėjimo sistema. Patikrinimo metu inspektoriai rado 3,5 tonos dyzelinių degalų.

Kaip rašoma Vilniaus AVMI pranešime, mokesčių inspekcijos pareigūnai, bendradarbiaudama su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnais, apžiūrėdama Titnago g. teritoriją, pastebėjo krovininę transporto priemonę „Iveco“ su Rusijos Federacijos valstybiniais numeriais ir asmenį, iš automobilio bako į plastikinę talpyklą perpilantį degalus.

Asmuo pasirodė esąs Rusijos Federacijos pilietis, jis į 1 kub. m plastikinę talpyklą buvo spėjęs perpilti apie 250 litrų dyzelinio kuro. Gretimose patalpose rastos Vilniaus AVMI neregistruotos 5 plastikines 1 kub. m kuro talpyklos su 3,5 tonos dyzelinių degalų. Taip pat rasta ir kuro perpylimo įranga.

Neturkus paaiškėjo, kad dyzelinis kuras priklauso Lietuvos Respublikos piliečiui. Šis asmuo pripažino, kad patalpose laikomi degalai priklauso jam, tačiau jokių kuro gabenimą ar laikymą patvirtinančių dokumentų nepateikė. Savininkas tvirtino, esą degalus atsiveždavęs ir persipildavęs pats bei naudodavęs tik savoms reikmėms.

Tokius savininko žodžius paneigė operatyvaus patikrinimo metu į teritoriją atvažiavę du lengvieji automobiliai, kurių vairuotojai išsidavė ieškoję kontrabandinio dyzelino. Šie vairuotojai turėjo patiekti raštiškus paaiškinimus.

Labiausiai inspektorius nustebino įrengta vaizdo stebėjimo sistema, kuri apie jų vizitą turėjo perspėti nelegalios degalinės savininką. Vis dėlto ir vaizdo kameros neapsaugojo savininko nuo tikrintojų, jam gali tekti sumokėti administracinę baudą iki 20 tūkstančių litų ir akcizą.

VMI primena, kad gyventojai apie nelegalią veiklą ar kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę VMI pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniesiems telefonams skirta programėle „Pranešk“, užpildę anketą interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:30
02:50
01:29

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min