Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdas Adamkus: minios veiksmai Garliavoje primena norą susidoroti

Valdas Adamkus
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Valdas Adamkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Kadenciją baigęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus pasmerkė tai, kas šiuo metu vyksta Garliavoje, praneša „Lietuvos ryto televizija“.

Kalbėdamas apie įvykius Garliavoje V.Adamkus juos lygino su linčo teismu ir sakė, kad savavališki  minios sprendimai Garliavoje jam primena atvirą norą susidoroti.

„Teisėjai kovoja su teisėjais. Teisinė sistema negali rasti susitarimo“, – neslėpė savo nuostabos V.Adamkus. Jis sakė negalintis pateisinti situacijos, kuomet įgalioti teisėsaugos pareigūnai negali vykdyti įstatymais priimtų sprendimų. Jis piktinosi, kad gatvė pradeda diktuoti teisei ir valstybei.

„Aš tylėjau iki šios minutės. Manau, kad didelė dalis Lietuvos žmonių tyli dantis sukandę žiūrėdami į tą padėtį, bet galų gale pabuskime“, – „Lietuvos ryto televizijai“ sakė V.Adamkus.

Neringa Venckienė mirusio brolio Drąsiaus Kedžio dukrą įpareigota trečiadienį perduoti motinai Laimutei Stankūnaitei, tačiau D.Kedžio artimieji tvirtina, kad antstolės įpareigojimas bus vykdomas tik pačiai mergaitei sutinkant.

Šaltiniai policijoje BNS patvirtino, kad N.Venckienė yra gavusi antstolės įpareigojimą, dėl D.Kedžio dukters perdavimo motinai, perdavimas turėtų įvykti Chemijos gatvėje esančiame policijos pastate.

D.Kedžio artimieji teigia mergaitės prievarta pas motiną nevešiantys.

D.Kedžio teta Audronė Skučienė BNS sakė, jog mergaitė bijo eiti į mokyklą, nes ten gali būti perduota motinai.

Pasak A.Skučienės, neseniai įvykusiame įvairių tarnybų pasitarime dėl vaiko perdavimo motinai dalyvavo 19 įvairių institucijų atstovų. Jos teigimu, pasitarimo metu N.Venckienę bandyta įkalbėti perduoti mergaitę apgaule.

„Tu pasakyk mergaitei, kad pabūsi su mama, o paskui sugrįši“, – perpasakojo susitikimo dalyvių N.Venckienei siūlytą vaiko perdavimo planą D.Skučienė. Iš tikrųjų mergaitė esą turėjo likti su mama, o N.Venckienė išvažiuoti be dukterėčios.

D.Skučienė teigė, kad šį planą šeima kategoriškai atmeta ir vaiko apgaudinėti neketina.

„Jeigu norės, važiuos, bet prievarta niekas neveš“, – teigė ji.

Pasak moters, D.Kedžio dukra Kedžių ir Venckų šeimoje praleido visą gyvenimą, išskyrus laikotarpį, kai L.Stankūnaitės buvo atiduota į savaitinį vaikų darželį.

Pagal gruodžio 16 dieną priimtą Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimą, L.Stankūnaitei mergaitė turėjo būti perduota ne vėliau kaip per 14 dienų nuo sprendimo priėmimo, nepaisant to, ar bus paduotas apeliacinis skundas. Teismas taip pat yra įpareigojęs ilginti motinos ir dukros pasimatymų laiką.

L.Stankūnaitė dėl teismo sprendimo įvykdymo kreipėsi į Kauno antstolę.

N.Venckienė Panevėžio apygardos teismui bandė užginčyti Kėdainių teismo sprendimą. Panevėžio teismas atsisakė priimti skundą dėl procedūrinių pažeidimų – jis nebuvo paduotas per apylinkės teismą, kurio sprendimą skundė.

Kėdainių teismas 2010-ųjų gegužę taip pat buvo nusprendęs perduoti D.Kedžio dukrą mamai. Tada Garliavoje susirinkę žmonės neleido antstoliui vykdyti teismo nutarties ir perduoti mergaitės L.Stankūnaitei. Vėliau sprendimo vykdymas sustabdytas, o byla dėl gyvenamosios vietos nustatymo grįžo į Kėdainių rajono apylinkės teismą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min