Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdininką baus už kyšininkavimą

Automobilį vairavęs neblaivus mūrininkas iš Kauno rajono tikėjosi, kad policijos pareigūnai susigundys jo siūlomais 560 litų.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kyšis
Šaltinis: 15min
0
A A

Kyšio paėmimu kaltinamam Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Statybos leidimų ir sąvadų skyriaus vedėjui gresia baudžiamoji atsakomybė.

Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė dar vieną, šiemet – ketvirtąjį – ikiteisminį tyrimą dėl nusikaltimų valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams. Byla penktadienį perduota nagrinėti Klaipėdos rajono apylinkės teismui. Įtarimai byloje pareikšti trims asmenims, vienas iš kurių – valstybės tarnautojas.
 
Buvęs Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Statybos leidimų ir sąvadų skyriaus 53 metų vedėjas, šiuo metu einantis Bendrojo skyriaus vyriausiojo specialisto pareigas, kaltinamas kyšininkavęs savo naudai bei tiesiogiai priėmęs kyšius už teisėtą veikimą, vykdant įgaliojimus, ir piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, nuo 2009 m. vasario pradžios iki birželio pabaigos valdininkas savo darbo kabinete Gargžduose ne mažiau dešimties kartų provokavo piliečius duoti jam kyšius.
Valdininkas priėmė kyšius už įvairių statinių techninių projektų užregistravimą, jų svarstymą Nuolatinėje statybos komisijoje, statybos leidimų išdavimą ir kt.

Be to, pareigūnas, įkalbėtas suinteresuoto asmens, surašė ir neteisėtai išdavė naują , perregistruotą statybos leidimą, pakeisdamas bendruosius statinio rodiklius ir vietą,  t.y.  piktnaudžiaudamas tarnyba, pažeidė valstybės deklaruojamą įstatymo viršenybės, teisingumo, skaidrumo principus, iškraipė valstybės institucijos funkcijas ir veiklos principus bei diskreditavo  valstybės tarnautojo vardą.    
 
Kartu su valdininku į teisiamųjų suolą sės dvi moterys: 53 m. klaipėdietė turės atsakyti už valstybės tarnautojo papirkimą, o 72 m. uostamiesčio gyventoja – už valstybės tarnautojo kurstymą piktnaudžiauti tarnyba.
 
Dėl kitų analogiškų pareigūno nusikalstamos veikos epizodų STT Klaipėdos valdyboje ikiteisminis tyrimas tęsiamas toliau. 
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min