Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdžios ir mafijos bendradarbiavimo byla – iššūkis teismui

Vilniaus apygardos teismas 2009 lapkričio 23 dieną mėgino atversti vadinamąją korupcijos Trakų rajono savivaldybėje bylą, kurioje figūruoja ir žinomų politikų pavardės, ir nusikalstamo pasaulio įžymybės Narkušos pravardė.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Tvarkydamas reikaliukus, dėl kurių yra teisiamas, vienas iš buvusių Trakų rajono vadovų L.Karnila (nuotr.) priklausė Liberalų ir centro sąjungai, iš kurios neseniai už kyšininkavimą pašalintas buvęs sveikatos apsaugos viceministras.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Užpernai Trakų rajono savivaldybėje kilo korupcijos skandalas, per kurį buvo paskelbti aukštų vietos politikų ryšiai su šešėlinio pasaulio autoritetais. Teisme jau suplanuota, kad dėl didžiulės bylos apimties šiuos ryšius bus bandoma narplioti keliolikoje posėdžių, jie numatyti iki metų pabaigos.

Kaip jau pasakojo 15min.lt, šioje didžiulėje byloje dėl kyšininkavimo, papirkimo ir turto prievartavimo tarp kaltinamųjų minimi nusikalstamo pasaulio autoritetas Narkuša, buvęs Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Leonardas Karnila, buvęs Trakų rajono meras Vytautas Petkevičius, buvęs vicemeras Saulius Raščiauskas, taip pat Juozas Baltmiškis, Valdas Dzikevičius, Kęstutis Biekša, Algimantas Visockis, Julius Urbanavičius, Pranas Vytautas Pulauskas, Danė Rudelienė, Mindaugas Kirlys, Rolandas Žilinskas, Gaudenta Sakalauskienė.

Kaltinamieji šioje byloje –  įmonės „Elektros pasaulis“, „Altitudė“, „Vilungė“ „Baltic Faber“, „Dializės centras“.

Šį penktadienį bylą pavyko pajudinti, mat susirinko visi kviestieji asmenys. Pernai lapkritį byla neatversta, nes neatvyko keli kaltinamieji bei advokatai.

Kaltinamųjų būrį ginančių advokatų armiją šiandien sudarė 15 teisininkų. Bylą kuruojantis Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Linas Kuprusevičius vien kaltinamojo akto rezoliucinę dalį skaitė apie 10 minučių.

„Kaltinamąjį aktą supratau, bet kaltinimus neigiu“, – pareiškė V.Petkevičius. „Neprisipažįstu! Kaltę neigiu“, – sakė Stanislovas Narkevičius, pravarde Narkuša.

Tą patį teisme pareiškė beveik visi kiti kaltinamieji ar jų atstovai.

„Dėl kai kurių epizodų kaltę pripažįstu, dėl kai kurių nepripažįstu ir neigiu“, – sakęs buvęs Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius L.Karnila.

Iš dalies prisipažino ir P.V.Pulauskas bei M.Kirlys.

Vargo bus iki pat Kalėdų

Teisėja Jūratė Damanskienė su advokatais sutarė, kad racionalu suskaldyti bylą ir narplioti ją epizodais.

„Iki metų galo susiplanuokim daugmaž. Kur aš jus paskui visus sugaudysiu?“ – siūlė teisėja.

Vien ateinančiam pavasariui yra suderintos septynių posėdžių datos. „Žiūrėkit man, kad nesusirgtumėte nė vienas. Jeigu susergat man kuris, iškart į Lukiškes!“ – šmaikštavo teisėja, siekdama rimto požiūrio į būsimą procesą.

Pavasariniu bylinėjimusi šioje byloje žadama tik įpusėti. Derinant kitas datas, teko atsižvelgti į visų atostogų planus, kitas priežastis. „Lapkričio 3-iąją – ne! Po Vėlinių reikia atsigauti morališkai“, – šaukė kažkuris advokatų, kuriam teisėja patarė atsigauti lapkričio 2-ąją.

„Dar gruodžio 24-ąją paskirkim!“ – bandė juokauti kitas advokatas. „24-ąją ne, bet gruodžio 15-ąją tai užsirašykim“, – pasiūlė teisėja.

Kyšininkas Skikas – iš tos pačios partijos

2008-ųjų vasarį visuomenėje garsiai nuskambėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) agentų surengta operacija, per kurią įkliuvo buvęs Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius L.Karnila.

Politikas su įkalčiais kišenėje buvo sulaikytas darbo kabinete, kai tarpininkė jam perdavė 10 tūkst. litų.

Skelbta, neva kyšis buvo skirtas tam, kad Trakų savivaldybė sutiktų parduoti Kudrionių kaime esančią poilsio bazę už 2,5 mln. litų.

Bazę ketinusios įsigyti bendrovės atstovams per tarpininkus buvo pasakyta, kad reikia sumokėti 200 tūkst. litų, antraip pastato pardavimo kaina esą bus gerokai padidinta.

Po kelių dienų įtarimai buvo pareikšti ir Trakų rajono merui V.Petkevičiui bei vicemerui S.Raščiauskui.

Buvo įtariama, kad jie už palankius sprendimus reikalavę pinigų politinėms partijoms. Teigiama, jog kaip kyšis už palankumą Artūro Paulausko vadovaujamai Naujajai sąjungai, kurios narys buvo V.Petkevičius, 2007 metais pervesta 20 tūkst. litų. Artūro Zuoko vadovaujamai Liberalų ir centro sąjungai, kuriai priklausė L.Karnila ir S.Raščiauskas, pervesta 10 tūkst. litų.

Kaip žinoma, visai neseniai tą pačią Liberalų ir centro sąjungą (A.Zuokas jau nebevadovauja – aut. past.) sukrėtė sveikatos apsaugos viceministro Artūro Skiko kyšininkavimo skandalas, iš posto išvirto ir tos pačios partijos ministras Algis Čaplikas (žr. susijusius straipsnius).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min