TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstybės tarnautojas kaltinamas dokumentų klastojimu

Šaltinis: 15min
0
A A

Buvęs valstybės tarnautojas kaltinamas dokumento klastojimu ir piktnaudžiavimu, o verslininkas – kurstymu valdininką nusikalsti. 2009-01-22 Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl nusikaltimų valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams.

Valstybės tarnautojas, buvęs Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vyresnysis specialistas L.M., kaltinamas oficialus dokumento suklastojimu bei piktnaudžiavimu tarnyba, o Neringos verslininkas A.Č. – kurstymu suklastoti dokumentą, piktnaudžiauti tarnyba bei klastoto dokumento naudojimu.

Piktnaudžiavimo tarnyba faktą nustatė patys Klaipėdos apskrities viršininko administracijos tarnautojai ir dėl to kreipėsi į prokuratūrą.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Neringos policijos komisariato tyrėjai nustatė, kad 2007 metų spalio 30 d. Klaipėdos apskrities viršininko administracijoje laikino nedarbingumo metu valdininkas, įkalbėtas verslininko, tyčia pažeisdamas ne vieną statinių įteisinimą reglamentuojantį teisės aktą bei žinodamas, kad statybos objektas Neringoje yra nelegalus (jam nebuvo išduotas projektavimo sąlygų sąvadas, statybų leidimas ir kt.,), surašė pažymą apie nebaigtas statybas, suteikė joms išgalvotą numerį bei pažymoje įrašė tikrovės neatitinkančius duomenis ir šią pažymą užtvirtino netinkamu antspaudu.

Tokiu būdu valdininkas suklastojo oficialų dokumentą bei, būdamas valstybės tarnautojas, sumenkino valstybinės institucijos – Klaipėdos apskrities viršininko administracijos – prestižą, t. y. piktnaudžiavo tarnybine padėtimi.

2007 m. lapkričio 8 d. verslininkas, siekdamas įregistruoti nekilnojamąjį turtą, šią valdininko suklastotą pažymą pateikė Registrų centrui. Centro darbuotoja, nežinodama, kad pažyma suklastota, įregistravo statinį kaip nebaigtą (rekonstruojamą), padarydama apie tai pakeitimų VĮ Registrų centro duomenų bazėje.

Vasario mėnesį ši baudžiamoji byla bus pradėta nagrinėti Klaipėdos miesto apylinkės teisme. Valstybinį kaltinimą byloje palaikys kaltinamąjį aktą surašęs bei tyrimui vadovavęs Klaipėdos miesto prokuratūros prokuroras Juozas Sykas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Klastojimas

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min