Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstybės tarnautojus įžeidinėjantys asmenys sulaukia bausmių

Prokuroras
Andriaus Vaitkevičiaus nuotr. / Prokuroras
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotoją įžeidusiai – 46 metų panevėžietei A.K. vėl gresia baudžiamoji atsakomybė – vakar pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui kontroliuojanti Panevėžio miesto apylinkės Pirmojo skyriaus prokurorė Lina Šimonienė parašė pavedimą tyrėjai dėl procesinių veiksmų atlikimo.

Prieš trejus metus šiai panevėžietei pasipriešinimą valstybės tarnautojai buvo paskirta 8 mėnesių lygtinė laisvės atėmimo bausmė ir vieno tūkstančio litų bauda, teigiama išplatintame pranešime.

Dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojams ar viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokurorai perdavė teismui keturias baudžiamąsias bylas, trys asmenys jau sulaukė bausmių, viena byla nagrinėjama teisme.

Už pasipriešinimą viešosios tvarkos tarnybos darbuotojams anksčiau teista 32 metų anykštietė I.Č. nubausta lygtiniu laisvės atėmimu 9 mėnesiams, jai taip pat paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – per du mėnesius atlikti 30 valandų nemokamų darbų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos ar kitose valstybinėse ar nevalstybinėse įstaigose ir organizacijose – tokį sprendimą praėjusį ketvirtadienį, rugsėjo 29 d., išnagrinėjęs Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokuroro Vigando Jurevičiaus perduotą baudžiamąją bylą priėmė rajono apylinkės teismas.

Šių metų kovo 3 d. pavakare Anykščiuose I.Č., būdama apsvaigusi nuo alkoholio, savo bute iškoneveikė ir apstumdė rajono savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėją ir socialinių paslaugų centro socialinę darbuotoją darbui su rizikos šeimomis. Darbuotojos buvo atvykusios patikrinti telefonu gauto pranešimo apie bute vykstančias išgertuves ir mažamečių vaikų nepriežiūrą, tačiau agresyviai nusiteikusi moteris trukdė atlikti joms pavestas pareigas. Neblaivi mažamečių vaikų mama, rankoje laikydama nepilną butelį degtinės, grasino panaudoti fizinį smurtą ir kėlė realų pavojų pareigūnių sveikatai.

„Valstybės tarnautojai ar viešosios tvarkos tarnybos darbuotojai, ypač vaiko teisių apsaugos darbuotojai, kurie lanko socialinei rizikos grupei priklausančias šeimas, dažnai sulaukia nepelnytų priekaištų, įžeidimų ir neblaivių, agresyviai nusiteikusių asmenų grasinimų panaudoti fizinį smurtą, todėl tokiais atvejais ne tik reiktų priminti apie įstatymų numatytą baudžiamąją atsakomybę už pasipriešinimą ir trukdymą atlikti pareigas, bet ir ją taikyti,“– teigia valstybinį kaltinimą palaikęs Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Vigandas Jurevičius.

Įstatymas tam, kas panaudodamas ar grasindamas tuoj pat panaudoti fizinį smurtą pasipriešino valstybės tarnautojui ar kitam viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, numato laisvės atėmimą iki trejų metų, baudą arba viešuosius darbus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min