Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstybinės ligonių kasos direktoriaus Algio Sasnausko byloje teismas apklaus STT darbuotojus

Algis Sasnauskas
Rūtos Strakšaitės nuotr. / Algis Sasnauskas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Į piktnaudžiavimu įtariamo Valstybinės ligonių kasos (VLK) direktoriaus Algio Sasnausko bylos nagrinėjimą bus kviečiami liudyti esami ir buvę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai.

Prokuratūra įtaria, kad bendrovės „Gelsauga“ saugos specialistas Robertas Janickas galimai įspėjo VLK vadovą, kad jo kabinete aptiko STT įrangą.

Vilniaus apygardos teismo posėdyje ketvirtadienį buvo paskelbtas 2009 metų rudenį pasirašytas R.Janicko pasižadėjimas STT, kuriame jis pasižadėjo saugoti paslaptį apie rastą STT sekimo įrangą ir niekam apie tai neprasitarti. Manoma, kad STT pareigūnai įkalbėjo buvusį policijos pareigūną R.Janicką bendradarbiauti su jais, tikėdamiesi jo sąmoningumo.

Tačiau prokuratūra įtaria, kad R.Janickas apie rastą pasiklausymo įrangą visgi A.Sasnauską įspėjo.

„Iki tol laisvai kalbėjo apie darbus, apie rengiamus konkursus, paskui kalbos, kad tik reikia susitikti“, – sakė Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Linas Kuprusevičius apie telefonu aptarinėtus kaltinamųjų reikalus.

Aš matau, kad mano ginamasis pasirašo, kad  neatskleis informacijos. Jis dalyvavo užduotyje, reikia STT iškviesti, – sakė R.Janicko advokatas Ramūnas Mikulskas.

Kadangi A.Sasnausko kabinete buvo sumontuota legali STT įranga, prokuroras daro prielaidą, kad ji galėjo užfiksuoti A.Sasnausko ir R.Janicko susitikimą. Jis prašė teismo dėl šio įrašo egzistavimo paklausti STT. Teisėjas šį prašymą patenkino.

„Mano galva tai – reikšminga. Patvirtintų, ar paneigtų, kad R.Janickas buvo slaptas STT bendradarbis ar agentas“, – teisme kalbėjo prokuroras.

Prokuroro prašymą palaikė ir kai kurie gynėjai, nes tai, jų manymu, reikšminga objektyvumui.

„Byloje buvo pateikti du STT dokumentai – rašytinis pasižadėjimas ir įspėjimas. R.Janickas pasirašė esą laisvos formos. Aš nematau laisvos formos – aš matau, kad mano ginamasis pasirašo, kad neatskleis informacijos. Jis dalyvavo užduotyje, reikia STT iškviesti“, – sakė R.Janicko advokatas Ramūnas Mikulskas.

Kiti advokatai kėlė klausimą, ar STT tyrimą kontroliuojanti prokuratūra ką nors žinojo apie slapto modelio rengimą, ar jai buvo žinoma apie STT veiksmus.

Į posėdį kovo 21 dieną bus kviečiami du liudytojai – STT darbuotojas ir asmuo, dalyvavęs tiriant A.Sasnausko bylą, bet jau nedirbantis STT.

Vilniaus apygardos teismas narinėja piktnaudžiavimu įtariamo VLK vadovo A.Sasnausko ir kitų kaltinamųjų baudžiamąją bylą, kurioje VLK vadovo piktnaudžiavimas siejamas su įstaigos organizuotais ir vykdytais viešaisiais intelektualinės saugos paslaugų pirkimais. A.Sasnauskas iki šiol eina VLK vadovo pareigas ir jam pareikštus kaltinimus atmeta.

STT, atlikusi ikiteisminį tyrimą, pranešė, kad A.Sasnauskas kaltinamas susitaręs su bendrovės „Gelsauga“ apsaugos ekspertu R.Janicku, pavedė savo tuometiniams pavaldiniams – VLK Informacinių technologijų departamento direktoriui Justinui Vyšniauskui, to paties departamento Informacinės sistemos eksploatavimo skyriaus vedėjui Mindaugui Zlatarinskui ir VLK Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjui Vytui Sinkevičiui – organizuoti pirkimo procedūras taip, kad būtų sudarytos sąlygos nugalėtoju pripažinti bendrovę „Gelsauga“.

Bendrovės darbuotojas kaltinamas dėl padėjimo piktnaudžiauti, dokumento suklastojimo. Šių nusikalstamų veikų padarymu kaltinama ir bendrovė „Gelsauga“.

Prokuratūros kaltinamajame akte skelbiama, kad piktnaudžiavimu įtariamas VLK vadovas A.Sasnauskas galimai padarė didelės žalos valstybei, iškraipė Viešųjų pirkimų įstatymo pagrindinius principus, diskreditavo VLK vardą, dėl jo galimai neteisėtų veiksmų buvo sumenkintas visos Sveikatos apsaugos ministerijos autoritetas ir prestižas. VLK yra įstaiga, pavaldi Sveikatos apsaugos ministerijai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min