Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Varėnoje elektros transformatorių ardę vagys užklupti nusikaltimo vietoje

Išplėštos transformatorinės
„Lesto“ nuotr. / Išplėštos transformatorinės
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį vienai iš Varėnoje įsikūrusių įmonių netikėtai nutrūko elektros tiekimas – elektros skirstymo bendrovės „Lesto“ darbuotojai, atvykę šalinti gedimo, vienoje iš transformatorinių aptiko ir sulaikė du asmenis, pradėjusius plėšti metalines elektros įrenginių dalis. Įvykį tiria policija, įtariamieji sulaikyti.

Kaip informuoja „Lesto“, pranešimą apie verslo klientui nutrūkusį elektros tiekimą „Lesto“ gavo trečiadienį apie 13.57 val. – „Lesto“ dispečeris ieškoti ir šalinti gedimo nedelsiant išsiuntė operatyvinę brigadą. Darbuotojai, atvykę apžiūrėti elektros skirstomojo tinklo įrenginių, vienoje iš transformatorinių pastočių aptiko du asmenis, kurie, išjungę įtampą, buvo pradėję ardyti įrenginius. „Lesto“ darbuotojai iškvietė policijos pareigūnus, nusikaltimo vietoje buvę asmenys sulaikyti.

„Lesto“ nuotr./Išplėštos transformatorinės
„Lesto“ nuotr./Išplėštos transformatorinės

„Lesto“ darbuotojų teigimu, vagystės vietoje užklupti asmenys sulaikomi bandė priešintis, vienas iš asmenų, įlindo į elektros kabelių rūsį pastotėje, iš ten jį ištraukė policija. Dėl tokių neatsakingų piliečių veiksmų kilo itin didelė rizika visų buvusių asmenų gyvybei. Daugiau aplinkybių paaiškės vykdant ikiteisminį tyrimą.

„Ne kartą tokie įžūlūs veiksmai baigėsi asmenų, įsibrovusių į elektros įrenginius, mirtimi. Džiaugiamės, kad pavyko išvengti aukų, tačiau itin didelį susirūpinimą kelią piktavališki ketinimai pasipelnyti visų elektros energijos vartotojų sąskaita. Vagys net nebūtų galėję realizuoti savo grobio – bendradarbiaujame su metalų supirktuvėmis regione, joms draudžiama supirkti elektrotechninę įrangą. Tuo tarpu padaryti nuostoliai skirstomajam tinklui yra gerokai didesni, nei potencialus vagišių grobis“, – teigia Vitas Blažauskas, „Lesto“ Alytaus regiono tinklo valdymo departamento direktorius.

„Lesto“ nuotr./Išplėštos transformatorinės
„Lesto“ nuotr./Išplėštos transformatorinės

Preliminariai vertinama, kad žala vien dėl sugadintų įrenginių sudaro daugiau nei 1 tūkst. litų. „Lesto“ klientas, likęs be elektros, kurį laiką negalėjo vykdyti veiklos. Elektros energijos tiekimas, kurį sutrikdė įsibrovimas į transformatorinę, buvo atstatytas aplinkinėmis linijomis 14.39 val.

2013 m. vasarą priimtos Baudžiamojo kodekso pataisos numato daug griežtesnę atsakomybę už svarbią reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių infrastruktūros vagystes ar gadinimą – už tokio turto vagystes baudžiama laisvės atėmimu iki 6 metų.

„Labai didžiuojamės ir dėkojame bendrovės darbuotojams, kurie drąsiai ir ryžtingai pasipriešino piktavališkiems ketinimams, taip pat dėkojame policijos pareigūnams, operatyviai sureagavusiems ir sulaikiusiems įsibrovėlius. Kviečiame kiekvieną pilietišką gyventoją, pastebėjusį įtartinus veiksmus šalia elektros įrenginių, taip pat sugadintus įrenginius, nutrauktus laidus ar kitą pavojingą situaciją, nedelsiant apie tai pranešti“, – teigia V. Blažauskas.

Pastebėjus įtartinus asmenis prie skirstomojo tinklo įrenginių ar sugadintus įrenginius, galima pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112, „Lesto“ klientų aptarnavimo numeriu 1802 arba pasitikėjimo linija 8 52 552555 (darbo dienomis). „Lesto“ atkreipia visų institucijų ir gyventojų dėmesį – prašome pranešti bet kokią informaciją, susijusią su vagystėmis iš skirstomojo tinklo įrenginių.

Tai ne pirmas atvejis, kai neteisėtai bandantys pasipelnyti asmenys sulaikomi nusikaltimo vietoje – per 2013 metus sulaikyta per 30 įtariamų asmenų, įvykdžiusių vagystes iš elektros skirstomojo tinklo įrenginių. Maždaug pusę vagysčių padeda išaiškinti gyventojų pranešimai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min