Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 21d. 16:25

Varėnos rajone du kontrabandininkai nuo keturkojų pasieniečių bandė slėptis tvarte

Sulaikyti kontrabandininkai
VSAT nuotr. / Sulaikyti įtariamieji kontrabandininkai

Varėnos rajone pasieniečiai sulaikė du kontrabandinių cigarečių nešikus, kurie bandė pasislėpti negyvenamos sodybos ūkiniame pastate. Juos susekti padėjo vokiečių aviganis Varis ir belgų aviganis Orso.

Antradienį vakarop VSAT Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko pasienio užkardos pasieniečiai ties Varėnos rajono Kaziukonių kaimu iš toli pastebėjo įtartinus asmenis su nešuliais. Iškart aplinkinėms miškingoms vietovėms šukuoti buvo pasitelkti kaimyninės Purvėnų pasienio užkardos pareigūnai ir kinologai su tarnybiniais šunimis.

Nuo vietos, kurioje buvo pastebėti asmenys su ryšuliais, vokiečių aviganiui Variui ir belgų aviganiui Orso buvo duota komanda patikrinti vietovę. Abu keturkojai nesunkiai užuodė pėdsakus ir paieškos grupę nuvedė į Lietuvos gilumą, link negyvenamos sodybos ūkinio pastato Kaniūkų I kaime. Nuo čia iki sienos su Baltarusija – apie 4 kilometrus.

VSAT nuotr./Vokiečių aviganis Varis ir belgų aviganis Orso
VSAT nuotr./Vokiečių aviganis Varis ir belgų aviganis Orso

Padedami Orso ir Vario VSAT pareigūnai ūkiniame pastate aptiko du vyriškius su 4 ryšuliais. Paaiškėjo, kad tai – 32 ir 29 Vilniaus rajono gyventojai. Ryšuliai buvo apvynioti polietileno plėvele. Prie jų buvo pritvirtintos savadarbės petnešos, kad būtų patogiau gabenti.

Iš viso kontrabandos nešikai turėjo 2000 pakelių cigarečių „Fest“, paženklintų baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.

VSAT nuotr./Sulaikyti kontrabandininkai
VSAT nuotr./Sulaikyti kontrabandininkai

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėta administracinė teisena. Už šį nusižengimą 29 metų Vilniaus rajono gyventojui gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų. 32-ejų vyras tokį nusižengimą padarė pakartotinai, todėl ir bauda šiuo atveju numatyta didesnė – nuo 5760 iki 6000 eurų.

Abu nešikai privalės atvykti į Alytaus apylinkes teismo Varėnos rūmus, kur bus nagrinėjama ši byla.

Po apklausų jie paleisti, cigaretės saugomos A.Barausko pasienio užkardoje, praneša VSAT.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min