Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Veiksmo filmas Biržų centre: kredito uniją apiplėšė ginkluotas nusikaltėlis

Biržai po ginkluoto užpuolimo kredito unijoje
15min.lt skaitytojo Povilo nuotr. / Biržų kredito unijos pastatas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienio rytą pačiame Biržų centre, J.Janonio gatvėje aidėjo šūviai. Kaukėtas plėšikas įsiveržė į Biržų kredito unijos patalpas, šaudydamas iš kovinio pistoleto suguldė darbuotojas ir ten buvusį klientą, išplėšė kasos aparatą.

Darbuotojos paspaudė pagalbos mygtuką, tačiau plėšikas spėjo pasprukti iki atvažiuojant policijai ir apsaugos darbuotojams.

Antradienį po pietų plėšikas dar nebuvo sulaikytas. Pirminiais duomenimis, jo grobiu galėjo tapti daugiau kaip 7 tūkst. litų.

Biržų kredito unija.
Biržų kredito unija.

Apiplėšimo metu kredito unijoje buvo Biržų rajono savivaldybės narys Tomas Četvergas. 38 metų politikas 15min.lt pasakojo į kredito uniją kaip klientas atėjęs apie 9 valandą ryto ir prie jos durų sutikęs tamsiai apsirengusį vyruką.

„Kredito unija įsikūrusi antrajame pastato aukšte. Tas vyriškis sėdėjo prie įėjimo pasilenkęs ir krapštėsi savo kuprinėje, aš nieko bloga neįtardamas jį pralenkiau. Pamaniau, kad žmogus dokumentų ieško, tai nieko keista. Kai prisėdau prie darbuotojos ir ėmiau tvarkyti reikalus, įlėkė vyriškis su kauke ant veido. Vienoje rankoje pusiau automatinis pistoletas, panašus į „Uzi“. Tarnavau armijoje, todėl iškart supratau, kad ginklas tikras. Jis kartą iššovė į lubas, rusiškai liepė visiems gulti ant žemės“, – pasakojo tarybos narys.

Pasak pašnekovo, apie 20–25 metų vaikinas rusiškai reikalavo pinigų. T.Četvergas aiškiai įsiminė lietuvišką plėšiko akcentą.

„Guliausi ant žemės, o ką daryti. Po pirmo šūvio galvojau, kad čia gal tik pagąsdinimas, po dar kelių šūvių, nepamenu – 2 ar 3, supratau, kad tai rimta, nebejuokinga. Perbėgo daug minčių, kur šaus, kas bus, jei pataikys. Kas bus su dviem moterimis, kurios stovi prie kasos. Biržai – nedidelis miestas, mes vieni kitus pažįstame“, – kalbėjo jis.

Tarybos narys nematė, ką po šūvių darė užpuolikas, nes gulėjo nepakeldamas galvos. Pašnekovas spėliojo, kad tuo metu vyriškis iš kasos ėmė pinigus. Seifo jis nelietė. Po kurio laiko ėmė veikti signalizacija – kažkuri iš kredito unijos darbuotojų išdrįso paspausti apsaugos mygtuką.

„Vėliau išgirdau darbuotojų šauksmą, kad užpuolikas išbėgo. Pakėlęs galvą pažvelgiau į stalą, prie kurio sėdėjau. Viena kulka pračiuožė jo paviršiumi ir paliko brūkšnį“, – sakė jis.

15min.lt skaitytojo Povilo nuotr./Biržų kredito unijos pastatas
15min.lt skaitytojo Povilo nuotr./Biržų kredito unijos pastatas.

Atvykus apsaugos bendrovės darbuotojams ir policijos pareigūnams, plėšiko iškart buvo bandoma ieškoti gatvėse. Gerai įsiminęs vaikino aprangą T.Četvergas į paieškas vyko kartu su pareigūnais, tačiau vyriškio niekur nesimatė.

Kiek toliau nuo kredito unijos, prie gyvenamųjų namų, policininkai ir tarybos narys rado šovinių dėtuvę. „Įsitikinome, kad šoviniai – tikri“, – sakė jis.

Pašnekovas teigė girdėjęs, esą liudininkai netoli kredito unijos matė į sieną atremtą dviratį, todėl neatmetama, kad plėšikas galėjo pasprukti šia transporto priemone. 

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Biržų apylinkės prokurorai. Ikiteisminį tyrimą atlieka Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Biržų rajono policijos komisariato pareigūnai.

Panevėžio apygardos prokuratūros Biržų apylinkės prokuroras Raimundas Binkis teigia, kad ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl plėšimo panaudojant ginklą. Įtariamasis dar nenustatytas.

Už tokį nusikaltimą gresia laisvės atėmimas nuo dvejų iki dešimties metų. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min