TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Verslininkas Vadimas Kastujevas šv. Kalėdas sutiks už grotų

Byla dėl V. Kastujevo milijonų atidėta iki pavasario.
Valdo Kopūsto/„Scanpix“ nuotr / V.Kastujevas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos teismas antradienį atmetė prieštaringos reputacijos verslininko Vadimo Kastujevo gynėjo skundą dėl skirto dviejų mėnesių trukmės suėmimo.

Palikta galioti apylinkės teismo nutartis, kuria suėmimo terminas nustatytas iki gruodžio 28 dienos, BNS pranešė teismo atstovė spaudai Vaida Kibirkštytė.

Nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

V.Kastujevo gynėjas prašė panaikinti suėmimą ir paleisti į laisvę, tuo metu prokuroras advokato skundo nepalaikė ir V.Kastujevą prašė laikyti suimtą.

V.Kastujevui suėmimas buvo skirtas spalio 30 dieną Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartimi. Be V.Kastujevo, buvo suimtas dar vienas asmuo. Penktadienį pastarojo skundą dėl suėmimo teismas atmetė.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) duomenimis, tarptautinėje organizuotoje grupuotėje, kuri prekiavo tauriaisiais metalais ir prabangiais mobiliojo ryšio telefonais „Vertus“, veikė 13 Lietuvos piliečių, tarp jų – prieštaringos reputacijos verslininkas V.Kastujevas. Visi jie buvo sulaikyti dviem paroms, jų namuose atliktos kratos.

„Pagrindiniai veikėjai visi yra Lietuvos piliečiai, bet jie labai aktyviai bendradarbiavo su Lenkijos piliečiais ir, mums ne paslaptis, Rusijos valstybės piliečiais“, – yra sakęs FNTT Vilniaus apygardos valdybos viršininkas Dainius Baršauskas.

Grupuotės nusikalstama veikla tiriama nuo 2011 metų, jai vadovavo du giminystės ryšiais nesusiję asmenys.

Jo teigimu, grupuotė Nepriklausomų valstybių sandraugos (NVS) šalyse nelegaliai perpardavinėjo prabangius mobiliojo ryšio telefonus „Vertus“, o šiose šalyse įsigytus tauriuosius metalus gabendavo į Europos Sąjungą. FNTT duomenimis, bazinio „Vertus“ telefono kaina yra 5 tūkst. eurų (17,26 tūkst. litų).

Pasak D.Baršausko, daugiau finansinės naudos grupuotė gaudavo iš prekybos tauriaisiais metalais.

FNTT atstovas pažymėjo, kad grupuotės nusikalstama veikla tiriama nuo 2011 metų, jai vadovavo du giminystės ryšiais nesusiję asmenys. Dalis įtariamųjų jau yra teisti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

V.Kastujevas anksčiau buvo teistas Rusijoje, 2011 metais grįžo į Lietuvą. Jam anksčiau priklausė Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubas.

Kaip skelbė FNTT, ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl šešėlinę prekybą vykdžiusios organizuotos grupuotės, kuri nusikalstamų veikų maskavimui ir nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimui (pinigų plovimui) naudojo lengvatinio apmokestinimo įmones (offshore).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min