Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Verslininko Antano Gureckio privedimo prie savižudybės kaltininkų tyrimo metu nenustatyta

Antanas Gureckis
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Antanas Gureckis
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų grupė atliko ikiteisminį tyrimą, kuriuo buvo siekiama išsiaiškinti aplinkybes ir priežastis, galėjusias privesti prie savižudybės pernai birželio 29 d. rytą savo namuose Kaune nusišovusį verslininką Antaną Gurckį.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, verslininkas neatlaikė kilusios įtampos dėl verslo partnerių iškeltų bylų, nesutarimų dėl turtinių klausimų ir komplikuotų asmeninių santykių, todėl galėjo ryžtis tokiam žingsniui tam, kad savo mirtimi išspręstų visas problemas.

Grupė prokurorų atliko visus galimus ikiteisminio tyrimo veiksmus, apklausė daugybę liudytojų, tarp jų ir užsienyje gyvenančius verslo partnerius, stengėsi išnaudoti visas įstatymo numatytas galimybes faktiniams duomenims surinkti ir įtvirtinti, tačiau nebuvo gauta duomenų, teisiškai patvirtinančių privedimo prie savižudybės galimybę.

Nukentėjusiąja pripažinta verslininko našlė buvo pateikusi vyro darbo kabinete rastą atsisveikinimo laišką ir raštelį, kuriame buvo nurodyti prie savižudybės galėję privesti asmenys ir jiems talkininkavę neįvardyti pareigūnai, tačiau atliekant ikiteisminį tyrimą tokie faktai nepasitvirtino.

Įvertinus septyniuose tomuose surinktus ikiteisminio tyrimo duomenis, tenka konstatuoti, kad veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 133 straipsnyje („Sukurstymas nusižudyti ar privedimas prie savižudybės“), nebuvo padaryta, todėl ikiteisminis tyrimas nutrauktinas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min