Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 9d. 17:31

Vidaus reikalų ministras raktų nepataria palikti po kilimėliu prie buto durų

Raimundas Palaitis – vidaus reikalų ministras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Raimundas Palaitis – vidaus reikalų ministras

Per 2008 m. Lietuvoje užregistruota 78,2 tūkst. nusikaltimų. Tai beveik tiek pat, kiek jų buvo užregistruota 2001-aisiais, praneša Vidaus reikalų ministerija.

„Gyvename artėjančio sunkmečio sąlygomis, tačiau tai nereiškia, kad žmonės turi bijoti išeiti į gatvę, - sako vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis. - Taip, butų duris rakinti reikia ir rakto po kilimėliu palikinėti nepatartina, tačiau tai nereiškia, kad gyventi be šaunamojo ginklo nebegalime“.

Pasak ministro R. Palaičio, nors bendras nusikaltimų skaičius 2008 m. didėjo 6,1 proc., tačiau statistika negalima pasikliauti aklai ir skelbiamais skaičiais gąsdinti žmones. Realybė tokia – labiausiai daugėja turtinių nusikalstamų veikų skaičius, kuris ir nulėmė bendrą nusikaltimų didėjimo rodiklį: vagystės (13,2 proc.), turto sunaikinimas ar sugadinimas (20 proc.), nusikaltimai finansinei sistemai (21,2 proc.), rašoma VRM pranešime.

„Tokia statistika, tačiau žvelgiant į ją iš esmės matyti, kad kai kurie rodikliai dubliuojasi ir realus vaizdas apie nusikalstamas veikas yra iškreipiamas, - sako R. Palaitis. - Pavyzdžiui, jei įsilaužiama į butą ar namą, skaičiai iš karto didėja dviejose eilutėse – vagystė, jei kažkas pavagiama, ir turto sugadinimas, jei įsilaužiant sugadinamas durų užraktas ar durys“.

Tikrąjį nusikalstamumo lygį rodo sunkūs ir labai sunkūs nusikaltimai. Jų skaičius 2008-aisiais, lyginant su 2007-aisiais, sumažėjo 5,4 proc.: automobilių vagysčių sumažėjo 13,2 proc., didelės vertės vagysčių – 16,4 proc., sunkių sveikatos sutrikdymų – 8 proc.

Padidėjo vienintelės sunkių nusikaltimų rūšies – nužudymų skaičius (8,2 proc.). Dažniausia tokių nusikaltimų priežastis – buitiniai konfliktai, kuriems tiesioginės įtakos turi socialiniai, ekonominiai, finansiniai aspektai. „Manau, visi sutiksite, jog problemas reikia spręsti pirmiausia naikinant priežastis. Policijos pareigūnai dirba su pasekmėmis. Darbas su priežastimis – kitų ministerijų kompetencijoje“, - sako ministras R.Palaitis.

Kaip teigia ministras – nevalia užsižaisti su statistika. „Tendencijas matome, tariamės, visada ieškom optimaliausių sprendimų, - sako R. Palaitis. - Čia didžiausias strateginis darbas tenka apskričių policijos komisariatams, kurie pagal konkrečiam regionui aktualias nusikalstamumo problemas privalo paskirstyti pareigūnų pajėgas“.  Šiuo požiūriu policijos komisariatų reforma turėtų ypač pasitarnauti. Pvz., jei viename apskrities rajone didėja vienokių nusikaltimų skaičius, tai čia dirbantiems pareigūnams galėtų būti siunčiamos pagalbos pajėgos iš kito tos pačios apskrities rajono. „Atsirado puiki policijos pajėgų panaudojimo manevro laisvė, - mano vidaus reikalų ministras. - Tikiuosi, vyriausieji apskričių policijos komisariatai tuo lanksčiai  pasinaudos“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min