Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viena turto grobstymo byla: du plėšikai bus teisiami, kiti du, sprukdami su pagrobtu svetimu turtu, užsimušė

Byla
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Byla
Šaltinis: 15min
0
A A

Du iš keturių svetimo turto grobstytojų – 27 metų A.B. ir 21 metų M.K. netrukus stos prieš teismą, kiti du, sprukdami vogtų daiktų prikrautu automobiliu, pernai rudenį žuvo Pasvalio rajone – šią nusikaltimų nuosavybei baudžiamąją bylą Pasvalio rajono apylinkės teismui perdavė nagrinėti Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokuroras Aurelijus Navickas.

Kaip informuoja Panevėžio apygardos prokuratūra, pernai lapkričio 5 d. rytą keturi jauni panevėžiečiai, apsirūpinę reikalingais įrankiais ir priemonėmis, automobiliu Audi A6 nuvyko į Pasvalio rajoną vogti. Apie 13.30 val. Tetervinų kaime jie įsibrovė į namą, kurio šeimininkai buvo išvykę.

Iš šio namo buvo pavogta įvairių vertingų daiktų, kompiuterinės ir filmavimo technikos, kolekcijų, suvenyrų, gėrimų ir asmens dokumentas. Apie prie namo pastebėtus atvykėlius ir jų automobilį kaimynai pranešė šeimininkei ir policijai.

Paaiškėjus, kad ant atvykėlių automobilio uždėti vogti kitos transporto priemonės numeriai, pareigūnai ėmė jį persekioti. Persekiojamiesiems pavyko pasprukti, tačiau netrukus buvo gautas pranešimas apie eismo įvykį kitame kelyje. Avarijos vietoje buvo rasti du žuvusieji ir vienas sužeistas, dar vienas bandė pasislėpti miške, bet buvo sulaikytas.

„Saugi kaimynystė yra ne tik patikimas būdas išvengti linkusių nusikalsti asmenų veikų padarymo, bet ir veiksminga priemonė jas tiriant. Šį kartą kaimynų budrumas padėjo pareigūnams sulaikyti žinomus svetimo turto grobstytojus, kuriems iki šiol pavykdavo apšvarinti ne vieną būstą. Tačiau dažnai bendruomenės abejingumas, nenoras padėti pareigūnams sudaro sąlygas nusikaltusiems asmenims išvengti baudžiamosios atsakomybės ir plėšikauti toliau“,- teigia Panevėžio apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras Aurelijus Navickas.

Įtariamiesiems skirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti ir dokumentų paėmimas.

Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio rajono policijos komisariato pareigūnai.

Įstatymas tam, kas pagrobė svetimą turtą įsibrovęs į patalpą, numato laisvės atėmimo bausmę iki penkerių ar septynerių metų.

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai šiemet perdavė nagrinėti teismui 104, kartu su apylinkių kolegomis – 1 tūkst. 203 baudžiamąsias bylas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min